VBenzeri Mekan Film Gösterimleri 06 (Online): Architecture of Infinity

VBenzeri Mekan Film Gösterimleri kapsamında, yönetmenliğini Christoph Schaub'un yaptığı "Architecture of Infinity" filmi gösterime giriyor. Film gösterimi 11 Haziran Perşembe günü 19:30 – 21:00 saatleri arasında VBenzeri'nin YouTube kanalında yapılacak.

Program

Tarih: 11 Haziran Perşembe, VBenzeri YouTube kanalı. Online gösterime kayıt olanlara gösterim saati öncesi hatırlatma gönderilip videonun linki paylaşılacaktır.

Saatler:
19:15-19:30 Ali Dur açılış konuşması, VBenzeri Instagram Canlı-Yayın
19:30-21:00 Architecture of Infinity Film Gösterimi, VBenzeri YouTube kanalı. Filmin gösterim adresi kayıt olanlarla beraber aynı zamanda sosyal medya üzerinden paylaşılacaktır.
21:15-21:30 Ali Dur ile film hakkında soru-cevap, VBenzeri Instagram Canlı-Yayın. Film izleyip, soru-cevap kısmına katılanlar arasından yapılacak çekilişle 5 adet BIM Terimleri Sözlüğü I ve II kitabından hediye edilecektir.

Architecture of Infinity Hakkında

Zamansallık ve yaş, her nesnenin ve yaratığın doğasında vardır. Kişinin bakış açısına bağlı olarak sonsuzluğa ulaşabilir. Bu nasıl hayal edilebilir? Ötesinde ne vardır?

Yönetmen Christoph Schaub, kişisel yolculuğuna çocukluğunda kutsal binalara olan hayranlığının oluştuğu zaman ve mekanda başlıyor

Schaub, mimarlar Peter Zumthor, Peter Märkli, Álvaro Siza Vieira,; sanatçılar James Turrell, Cristina Iglesias ile davulcu virtüöz Jojo Mayer ile birlikte kutsal mekanların çok ötesini keşfediyor.

Film, mimaride, güzel sanatlarda, ve aynı zamanda doğada “manevi yaşam”ı izliyor ve kelimenin tam anlamıyla onu düşünme sınırlarının üzerine çıkarıyor.

Architecture of Infinity – Trailer English from Christoph Schaub on Vimeo.

Etiketler

Bir cevap yazın