VBenzeri Mekan Film Gösterimleri 03: REM

VBenzeri Mekan, son dönemde çekilmiş mimarlık ve tasarım filmlerinin Türkiye’deki ilk gösterimlerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Arkitera iş birliğinde düzenlenen etkinlik serisinin üçüncü filmi 11 Şubat Salı akşamı "REM" olacak.

Tomas Koolhaas’ın babası Rem Koolhaas’ı konu aldığı REM filminde, mimarın günlük yaşamından izler, kariyerinde yer etmiş, dünyanın dört bir yanına yayılmış işleri var.

Yapımı yaklaşık 5 yıl süren, 75 dakika uzunluğundaki film baba-oğul ilişkilerini irdelemekten öte, Koolhaas yapılarını ve etrafını saran muhteşem yaşamı anlatıyor.

Film Gösterimine Katılmak İçin Yapılması Gerekenler

Türkiye’deki üniversitelerin mimarlık fakültelerinden, günümüz mimarlık dünyasının en çok konuşulan isimlerinden olan Rem Koolhaas’ın yaşamına merak duyan, filmi izlemek isteyen lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin, akademisyenlerin başvurularını bekliyoruz.

Başvurunuzu yaparken özgeçmişinizi pazarlama@arkitera.com email adresine 7 Şubat Cuma günü saat 00:00’a kadar göndermeniz yeterli. VBenzeri Mekan’da sınırlı oturma kapasitesi olduğu için başvuranlar arasından bir seçim yapılacaktır.

Seçilen kişiler 10 Şubat Pazartesi günü Arkitera.com, VBenzeri.com internet sitelerinde ve sitelerin sosyal medya hesaplarına duyurulacaktır.

Program

Tarih: 11 Şubat Salı

Saatler:
19:00 Karşılama-İkram
19:15-19:30 Açılış Konuşması-Ali Dur
19:30-20:45 REM Film Gösterimi (75 Dk)

VBenzeri Mekan Hakkında
VitrA Nişantaşı Mağaza’nın 7. katında bulunan VBenzeri Mekan, mimarlık ve tasarım dünyasını farklı aktiviteler ve çalışma pratikleri bünyesinde bir araya getiren sosyal, özgür ve yaratıcı bir buluşma mekanı.

*Filmin orijinal dili İngilizcedir.

 

Etiketler

Bir cevap yazın