VBenzeri Mekan Film Gösterimleri 02: City Dreamers

VBenzeri Mekan, son dönemde çekilmiş mimarlık ve tasarım filmlerinin Türkiye’deki ilk gösterimlerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Arkitera iş birliğinde düzenlenen etkinlik serisinin ikinci filmi de 19 Kasım Salı akşamı "City Dreamers"olacak.

City Dreamers, bugünün ve geleceğin kentini şekillendiren dönüşümleri inceleyen, düşünen ve deneyimleyen dört kadın mimar (Phyllis Lambert, Blanche Lemco van Ginkel, Cornelia Hahn Oberlander ve Denise Scott Brown) hakkında belgesel bir film…

Belgesel yapımcısı Joseph Hillel, orijinal röportajlar, arşivden çıkan malzemeler ve etkileyici sinematografi sayesinde, bu güçlü, bağımsız düşünürlerin yaşadığımız ve çalıştığımız şehirleri nasıl şekillendirdiğini anlatıyor. Film toplam 80 dakika uzunluğunda.

Film Gösterimine Katılmak İçin Yapılması Gerekenler

Türkiye’deki üniversitelerin mimarlık fakültelerinde kent üzerine çalışan, düşünen, bu konuda araştırma çalışması yürüten lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin, akademisyenlerin başvurularını bekliyoruz.

Başvurunuzu yaparken özgeçmişiniz ile birlikte çalışma konunuzu anlatan kısa bir açıklamayı [email protected] email adresine 15 Kasım Cuma günü saat 00:00’a kadar göndermeniz yeterli. VBenzeri Mekan’da sınırlı oturma kapasitesi olduğu için başvuranlar arasından bir seçim yapılacaktır.

Seçilen kişiler 18 Kasım Pazartesi günü Arkitera.com, VBenzeri.com internet sitelerinde ve sitelerin sosyal medya hesaplarına duyurulacaktır.

Program

Tarih: 19 Kasım Salı

Saatler:
19:00 Karşılama-İkram
19:15-19:30 Açılış Konuşması-Melis Oğuz
19:30-20:50 City Dreamers Film Gösterimi (80 Dk)

VBenzeri Mekan Hakkında
VitrA Nişantaşı Mağaza’nın 7. katında bulunan VBenzeri Mekan, mimarlık ve tasarım dünyasını farklı aktiviteler ve çalışma pratikleri bünyesinde bir araya getiren sosyal, özgür ve yaratıcı bir buluşma mekanı.

*Filmin orijinal dili İngilizcedir.

Rêveuses de villes (City Dreamers) – Extrait – Teaser from RIDM on Vimeo.

Etiketler

Bir cevap yazın