VBenzeri Buluşmalar Online

Alışılagelmiş içeriklerden daha fazlasını sunmak amacıyla VitrA tarafından düzenlenen V+FAZLASI etkinlik dizisi, VBenzeri Buluşmalar adıyla yoluna devam ediyor.

2017 ve 2018 yıllarında Ankara, İzmir ve İstanbul’da düzenlenen V+FAZLASI etkinliklerinde, farklı meslek gruplarından konuşmacılar; tasarım, sürdürülebilirlik ve inovasyon başlıklarını kendi perspektiflerinden ele almış, bugünlerde yaşanan gelişmelere dair adeta 2 sene öncesinden ön gösterim yapmıştı.

Sağlık yapılarının geçmişten günümüze değişiminden söz edilen etkinliklerde, tasarımın yaşamın her alanında olması gerektiği anlatılmış, günümüzdeki mimarın rolü sorgulanmıştı. O dönemde hayatımıza yeni yeni girmeye başlayan 3 boyutlu yazıcılarla yapılabileceklerin sınırı olmadığına dair ilgi çekici örnekler paylaşılmış, matematik-mimarlık ilişkisi üzerine oldukça ilgi çekici örnekler verilmişti.

Yeni dönemde farklı konuklarla yoluna devam edecek VBenzeri Buluşmalar, 7 Mayıs Perşembe günü yapılacak ilk online etkinliğinde, bir sosyal medya geleneğine uyarak TBT diyecek! Etkinlik dizisinin önceki oturumlarında yer alan konuşmacılardan beşi, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Tasarım Direktörü Erdem Akan’ın moderatörlüğünde yeniden bir araya gelecek. Ufuk Emin Akengin, Cemal Çobanoğlu, Levent Çırpıcı, Emir Drahşan ve Doç. Dr. Burak Karabey’in katılacağı etkinlikle sizleri; matematik, tasarım, mimarlık, 3 boyutlu baskı teknolojileri bağlamında ufuk açıcı bir online toplantıya davet ediyoruz.

VBenzeri Buluşmalar

7 Mayıs Perşembe
21:00 – 22:30
VBenzeri YouTube Kanalı

Moderatör

Erdem Akan | Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Tasarım Direktörü

Konuşmacılar

Doç. Dr. Burak Karabey | Dokuz Eylül Üniversitesi Üstün Zekalılar Eğitimi Anabilim Dalı Kurucu Başkanı
Cemal Çobanoğlu | ABRA Design Studio Kurucu Ortağı
Emir Drahşan | Emir Drahsan Architecture/Planning Kurucusu
Levent Çırpıcı | Zoom/TPU Kurucu Ortağı,
Ufuk Emin Akengin | Sosyal Girişimci, Onaranlar Kulübü Kurucu Ortağı

Sağlık yapılarını tasarım kavramı ile bütünleştirmek: hasta merkezli tasarım, kanıta dayalı tasarım…

“İyi Tasarım”da sezgi ve duygu

Yeni nesil üretim teknolojilerini, evde kendi ihtiyaçlarımız için kullanmak

Kent ve kırsalı beraber ele almak

İnovasyonun kaçınılmaz olduğu gelecekte nasıl bir insana ihtiyacımız var?

Etiketler

Bir cevap yazın