Üretken Mekanlar için: Endüstri, Mekansal Planlama ve Tasarım

İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi - AURA İstanbul’un, “Endüstri Şehirciliği Türkiye” tasarım araştırması grubunun iş birliğinde düzenlediği “Üretken Mekanlar için: Endüstri, Mekansal Planlama ve Tasarım” başlıklı sempozyum 20 Kasım’da çevrim içi olarak yapılacak.

AURA Sempozyum; MIT ve Tel Aviv Üniversitesi iş birliği ile oluşturulmuş “Endüstri Şehirciliği” grubuna referansla ortaya çıkmış olan, ODTÜ Kentsel Tasarım ve Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programları ile Politika Analiz Laboratuvarı (PAL) iş birliğinde çok disiplinli bir platform olarak tasarlanan “Endüstri Şehirciliği Türkiye” araştırma grubunun katkıları ile düzenleniyor.

Endüstri bölgelerinin kentle ilişkili olarak gelecek dönüşümlerine yönelik bütüncül bir stratejik perspektif ile yenilikçi çözüm önerilerinin ele alınacağı uluslararası sempozyumda planlama ve mimarlık alanlarından akademisyen, araştırmacı ve strateji uzmanı 4 ülkeden 12 konuşmacı, 3 oturumda konuyu tüm boyutlarıyla ele alacak.

Düzenlenecek üç oturumun başlıkları şu şekilde olacak:

  • Oturum 01: Endüstriyel Şehirciliğe Doğru
  • Oturum 02: Planlama ve Tasarım: Çoklu Ölçekli Bakış Açısı
  • Oturum 03: Endüstriyel Şehirciliğe Yönelik Tasarım

Zoom platformunda düzenlenecek etkinliğe katılım herkese açık ve ücretsiz olacak. Söyleşi dilinin İngilizce olduğu etkinlikte Türkçe simultane çeviri de mevcut olacak. Eventbrite üzerinden kayıt olan katılımcılara Zoom oturum linki e-posta yoluyla iletilecek.

Detaylı programı incelemek için tıklayın.

Kayıt için tıklayınız.

Etiketler

Bir cevap yazın