Urban Backflip

401 - Urban Backflip proje stüdyosunun jüri ve tartışması "premiere" başlığı ile 17 Ocak'ta Sakarya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde ve 19 Ocak'ta Müze Gazhane Sergi Salonunda yapılacak.

 

Yürütücüler: Senem Doyduk, Bengüsu İbiş Güner, Sunay Paşaoğlu, Gizem Nur Şan
Jüri ve Tartışmacılar: Mine Batal, Hacer Bozkurt, Aygen Erol, Lütfiye Yılmaz, Büşra Al, Bünyamin Atan, Onur Atay, Emre Demirtaş, Muharrem Duman, Güven Erten, Tayfun Gürkaş, Doğu Kaptan, Salih Küçüktuna, Ozan Öztepe, Serkan Yetgin, Heval Zeliha Yüksel

Kısa Açıklama:  

Urban Backflip, İstanbul örneğinde bir metropol sorunu olarak; deprem güvenliği ve kamusal donatı bakımından yeterli seviyede olmayan, ultra yoğun ve çoğunlukla niteliksiz yerleşimlerin arakesitinde yer alan mega yapılar vadisine dair bir kentsel tasarım rehberi ile dönemi açtı! Kolektif stüdyo üretiminin genleştiği bu süreçteki diğer fazlar ise, Bayrampaşa, Bağcılar ve Esenler hattını ilgilendiren bu rehberin verilerini dikkate alarak Tekstilkent ve Giyimkent alanında master plan önerileri ile sürdü. Süperpoze edilen mastar plan dahilinde komşuluk ilişkisi içinde mimari proje önerileri ile finalize olan dönemin son çıktıları Sakarya ve İstanbul’da gösterime çıkmaya hazırlanıyor. Kapalı bir stüdyo içeriğinden çok, tüm ilgililerin dikkatine mazhar olmaya aday editöryal ve küratöryal çıktılar ise yakın gelecekte sürecin aktarım çeşitliliğini hedefliyor.

Etiketler

Bir yanıt yazın