Uluslararası Sanat Sempozyumu

Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, 04-07 Kasım tarihleri arasında İstanbul'da Uluslararası Sanat Sempozyumu düzenliyor. Bildiri özetleri için son tarih 1 Eylül!

“Sanatı Yönetmek” ana başlığıyla sanatçı-sanat eseri-sanatsever ilişkilerini ele alacak sempozyumda sanatseverle-sanat eserinin bir araya gelebildiği ortak mekanlar olan müzeler, sanat galerileri ve kültür merkezlerinin durumu ile yönetimsel sorunlara da yer verilecek. Ayrıca sanatın alt disiplinlerini oluşturan plastik sanatlar, müzik, masaüstü yayıncılık ve görsel sanatların eğitim süreçlerini tekrardan inceleyebilme imkanı yaratarak sanatçı yetiştiren eğitim kurumlarının yapısı, eksiklikleri ve ihtiyaçları analiz edilebilecek.

Konular:

Sempozyumda sanatçı-sanat eseri-sanatsever ilişkisi ele alınarak bu üçlemi yöneten sanat yönetmenleri incelenecek. Sanatçıyla sanatseveri buluşturan sanat yönetmenlerinin geçmişten günümüze gelişim süreciyle birlikte sanat yönetmenlerinin hukuki hakları ve sorumlulukları ele alınacak. Sempozyumda sanatseverle-sanat eserinin bir araya gelebildiği ortak mekanlar olan müzeler, sanat galerileri ve tiyatro sahnelerinin durumu ile yönetimsel sorunları da araştırılacak. Ayrıca sanatın alt disiplinlerini oluşturan plastik sanatlar, masaüstü yayıncılık, görsel sanatlar ve sahne sanatlarının eğitim süreçleri incelenerek sanatçı yetiştiren eğitim kurumlarının yapısı, eksiklikleri ve ihtiyaçları analiz edilecek.

Etiketler

Bir cevap yazın