Uluslararası Proje Atölyesi “Kabataş Perşembe Pazarı Arası Artık 600 Dakika”

Uluslararası Proje Atölyesi'nin 10.cu yılını kutlamak amacıyla yapılacak 10 saatlik (600 dakika) atölye çalışması 3 Aralık Perşembe günü Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nde yer alacak.

2005 yılından bu yana farklı ülkelerin çeşitli kentlerinde çalışmalarını sürdürmekte olan Uluslararası Proje Atölyesi; İstanbul / MSGSÜ, YTÜ, İTÜ ve İKÜ Mimarlık ve Şehircilik Bölümleri, Fransa / Grenoble ve Nancy Ulusal Yüksek Mimarlık Okulları, Yunanistan / Aristoteles Üniversitesi Mimarlık Okulu, Portekiz / Porto Üniversitesi Mimarlık Okulu ve İtalya / Torino Mimarlık Okulu öğretim üyeleri ve öğrencilerinin katıldığı geniş bir yapıya sahip.

3 Aralık 2015 perşembe günü, bu eğitimsel ve bilimsel işbirliğinin 10.cu yılını kutlamak amacıyla; Grenoble Ulusal Yüksek Mimarlık Okulu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden 70 öğrenci ve 12 öğretim üyesi, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy binasının en üst katında, 10 saatlik (600 dakika) bir atölye çalışması yapacaklar. Bu çalışmada, yer sorgulayıcı ve varsayım üretici bir proje yaklaşımı deneyimlenecek, çalışma sonuçları aynı gün saat 17.00-19.00 arasında paylaşılacak, mimarlık projesinin statüsü ve mimarın rolü tartışmaya açılacak.

Katılımcılar:

Nur AKIN, Işık AYDEMİR, Ömür BARKUL, Ayşegül CANKAT, Nesrin DENGİZ, Erdem ERBAŞ, Alexandra GEROLYMPOU, Ayşegül KURUÇ, Elif MIHÇIOĞLU BİLGİ, Derin ÖNCEL, Gülşen ÖZAYDIN, Pınar SAĞIROĞLU, Yıldız SALMAN, Ahmet TERCAN, Tuğçe TEZER, Murat TÜLEK, Ege ULUCA TÜMER, André VAXELAIRE

Etiketler

Bir cevap yazın