Uluslararası Mimari Yayınlar Sergisi: ARCHIZINES

Şehrin mimari odaklı yeni etkinlik ve sergi alanı It's Open, 20 farklı şehirden toplam 100 mimarlık dergisini ağırlayacak.

Mimarlıkla ilgili dünyanın farklı ülkelerinde yayınlanan yeni fanzinleri, gazeteleri ve dergileri biraraya getirerek, mevcut mimarlık basınına alternatif sunan ve küratörlüğünü Elias Redstone’ nun üstlendiği “ARCHIZINES” sergisi, 4-22 Kasım 2013 tarihlerinde ilk defa İstanbul’da olacak.

JOTUN’un sponsorluğunda, It’s Istanbul tarafından İstanbul’a getirilen gezici sergi, It’s Open’da ziyaret edilebilecek. Sergi kapsamında Avrupa, Amerika başta olmak üzere Çin, Tanzanya, Şili gibi dünyanın 20 farklı ülkesinden 100 özel yayın sergilenecek. It’s Open’ın ilk uluslararası projesi olma özelliğini de taşıyan proje kapsamında, sergide yer alan dergilerin editörlerinin katılımlarıyla atölye çalışmaları ve konuşmalar da gerçekleştirilecek.

ARCHIZINES 2011’de Architectural Association, Londra’da sergilendiğinden beri uluslararası 20 farklı mekanda sergilendi. Barselona, Berlin, Sidney, Bunlin, New York, Osaka ve Tokyo sergi duraklarından bazıları oldu. Sergi, Pin-Up Magazine, Volume ya da Apartamento gibi uluslararası üne sahip yayınların yanı sıra, Index Newspaper (Portekiz) gibi nadir bulunan ya da sıradışı mimari çizimlere odaklanmış Amerikan-Japon Journal Draftery gibi yayınları da içeriyor.

Etiketler

Bir cevap yazın