Uluslararası Mimari Tasarım Zirvesi

Mimarlığın, İç Mimarlığın ve Endüstriyel Tasarımın kapsam ve değerini, güncel uluslararası odaklarla tartışacağı etkinlik, 14-15 Nisan 2017'de İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde yapılacak.

“Mimari tasarım sürecinde disiplinler arası etkileşim” temasıyla düzenlenen etkinliğin çerçevesi, “Malzeme” kavramı üzerinden belirlenecek. Zirve katılımcılara, mimarlık mesleğinin taşıdığı işlevsel ve estetik özellikler bağlamında, endüstri ürünleri, mühendislik, güzel sanatlar, felsefe ve sosyoloji olmak üzere pek çok disiplinle ilişkilerin güçlendirilmesine yönelik zengin bir program sunacak. 2 gün sürecek zirveye mimarlar, tasarımcılar ve diğer yaratıcı endüstri profesyonellerinden oluşan 15 bine yakın ziyaretçinin gelmesi öngörülüyor.

Dünyadan ve Türkiye’den önde gelen mimar ve tasarımcıları ağırlayacak zirvedeki konuşmacıların isimleri belli olmaya başladı.

Zirve katılımcıları arasında,

  • And ve Adaptation gibi mobilya tasarımlarıyla tanınan, Casa Milan’ın iç mekan tasarımına imza atan Fabio Novembre,
  • Red Dot Best of the Best ödülü sahibi, Güneş Şişesi, Hope avizesi gibi tasarımların ardındaki isim Gomez Paz,
  • Kingsize Architects ve Crea International’ın kurucu üyelerinden olan, heyecan verici iç mekan tasarımlarıyla bilinen Maurizio Favetta,
  • Ses sisteminden ‘kendin yap’ akımına her alanda yenilikçi işler çıkaran, Recession Design kurucularından Nicola Golfari,
  • Hello Wood’un kurucu ortağı ve küratörü, sosyal mimari alanındaki çalışmalarıyla bilinen Reflekt Studio kurucusı Péter Pozsár gibi isimler yer alıyor.

Kesinleşen konuşmacılar arasında ayrıca, Alexis Şanal, Enrico Vianello, Holger Kehne’nin yanı sıra, Yard.Doç.Dr. Ayhan Enşici, Burak Özmenekşe, Büşra Al, Erdem Şeker, Gökhan Avcıoğlu, Gökhan Aydoğdu, Hakan Demirel, Hayriye Sözen, Melike Altınışık, Nevzat Sayın, Saffet Kaya Bekiroğlu, Özlem Yalın, Şafak Çak, Şule Koç, Tamer Nakışçı, Taner Gültekin, Yalın Tan’da bulunuyor.

Etiketler

Bir cevap yazın