Uluslararası Çevre ve Tasarım Kongresi 2014

Bahçeşehir Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından ortaklaşa düzenlenen "Uluslararası Çevre ve Tasarım Kongresi 2014" 11-12 Aralık 2014 tarihlerinde Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi evsahipliğinde gerçekleşecek.

Konut bölgelerini, aktörler, tasarım eğilimleri ve üretim yöntemleri üzerinden yeniden düşünmeyi amaçlayan Çevre ve Tasarım 2014 Uluslararası Kongresi, 2011’den itibaren ulusal olarak düzenlenen Çevre ve Tasarım Kongrelerinin üçüncüsü olarak bu yıl Bahçeşehir Üniversitesi ev sahipliğinde, Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğinde uluslararası boyuta taşındı. Kongre 11-12 Aralık 2014 tarihlerinde Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş yerleşkesinde gerçekleşecek.

Fiziksel ve sosyal çevrelerdeki değişim, teknolojik gelişmeler, merkez-çeper sınırının erimesi, küresel ve yerel dinamiklerin etkileşimi, yerleşim dokularını dönüştürürken, demokratik idealler ve ekolojik endişeler karar aşamalarında ön plana çıkıyor, bu değişim konut alanları üzerinde yeni tartışmaları ortaya çıkarıyor. Bu bağlamda kongre farklı ölçeklerdeki konut bölgelerinde yaşam, tasarım ve uygulama; kültürler arası karşılaştırmalar, disiplinler arası yaklaşımlar,yenilikçi araştırma tekniklerineyoğunlaşarak eleştirel yorumlar üretilmesi ve paylaşılması, entelektüel bir fikir ve deneyim takası sağlanması, konut kültürüne ışık tutabilecek çevre ve tasarımın birlikteliğinin vurgulanması amacı ile tüm dünyadan araştırmacı, tasarımcı ve uygulamacıları, konut bölgeleri üzerine çağdaş problemleri ve geleceğe yönelik olasılıkları tartışmak amacıyla buluşturuyor.

İki gün sürecek olan Çevre ve Tasarım 2014 Uluslararası Kongresi, Kaya Arıkoğlu, Dr.David Grierson, Prof. Leonhard Schenk ve Prof.Dr.Murat Soygeniş’in katılacağı kapanış paneliyle sona erecek.

Etiketler

Bir cevap yazın