ULI Young Leaders Hukuk Atölyesi: İmar Hukuku / Müktesep Haklar / 2B Yasası / Kentsel Dönüşüm

Eğitim, 22 Mayıs 2012 Salı günü, 14:00-17:30 saatleri arasında Point Hotel Taksim'de gerçekleşiyor.

Eğitmenler:
Serkan Gül, İnanç Akalın
Hergüner Bilgen Özeke Hukuk Bürosu,

Phillip Oldcorn, Mustafa Özdemir
FAF International,

ULI Young Leaders (ULI Türkiye Genç Liderler) grubu olarak “İmar Hukuku- Müktesep Haklar- Kentsel Dönüşüm ve 2B Yasası” konularında, katılımcıların da interaktif katkılarıyla gerçekleşecek bir atölye çalışması düzenleyerek bir kez daha üyelerimizi bir araya getiriyoruz.

ULI Türkiye Genç Liderler Organizasyon Komitesi tarafından düzenlenen Hukuk Atölyesi, 35 yaş ve altındaki üyelerimizin yanı sıra, tüm ULI üyelerimizi hedeflemektedir.

Atölye çalışması çerçevesinde, İmar planları ile ilgili hukuki çerçeve, yaşanan sorunlar ve çözüm yolları ve müktesep haklar Türkiye ve yurtdışından örnek olaylar ile irdelenecektir. Ayrıca çok yakın zamanda yürürlüğe giren 2B Yasası ve yine çok kısa zamanda yürürlüğe girmesi beklenen Kentsel Dönüşüm yasası hakkında da söz konusu yasalarla getirilen yenilikler ve olası sorunlar irdelenecektir.

Atölye konusu, yerli ve yabancı birçok kuruma hizmet veren Hergüner Bilgen Özeke Hukuk Bürosu ve Dünya’da 60’tan fazla ülkede imar ve mülkiyet sorunlarına ilişkin sigorta teminatları sunan FAF International uzmanları tarafından ele alınacaktır.

Serkan Gül:
Hergüner Bilgen Özeke Hukuk Bürosu’nda gayrimenkul hukuku alanında yerli ve yabancı birçok şirkete hukuk danışmanlığı hizmeti verdi. Halihazırda Hergüner Bilgen Özeke Hukuk Bürosu’nda Gayrimenkul Hukuku departmanından sorumlu Ortak Avukat olarak görev yapmaktadır.

İnanç Akalın:
Hergüner Bilgen Özeke Hukuk Bürosu’nda gayrimenkul hukuku departmanında yerli ve yabancı birçok şirkete gayrimenkul hukukuna ilişkin danışmanlık hizmeti verilmesinden sorumlu Avukat olarak görev yapmaktadır.

Phillip Oldcorn:
Geçmişi 1889 yılına dayanan First American Financial Corporation (NYSE:FAF) şirketleri olan First Title Insurance plc. ve FAF International’ın, İngiltere, Avrupa ve Avusturalya operasyonlarında üst düzey yöneticilik yaptı. Şu anda FAF International kıdemli başkan yardımcısı olarak şirketin Batı Avrupa ve Türkiye organizasyonlarından sorumlu.

Mustafa Özdemir:
2007 yılından beri FAF International Ülke Müdürü olarak, İmar ve Mülkiyet Sorunları Teminatları ve Kredi Proses Hizmetleri iş kollarını yürütmekte.

Bu eğitimin kapasitesi 40 kişi ile sınırlıdır. Hemen üye olmak ve eğitime katılmak isterseniz; ULI Üyelik Formu ile birlikte irtibata geçebilirsiniz.

Eğitim Dili: Türkçe ve İngilizce’dir.

Daha fazla bilgi ve kayıt için:
Hakan Yener, ULI
[email protected]

Etiketler

Bir cevap yazın