Türkiye’de Modern İç Mekanlar Sempozyumu II

Sempozyum için bildiri başvuru süreci sonuçlandı. Poster sunuş başvuruları için, poster tanıtım formlarının son gönderim tarihi 16 Mayıs 2022.

Sempozyum kapsamında; Plastik Sanatlar, Gösteri Sanatları, Sinema, Edebiyat, Medya ve İletişim, Diğer Tasarım alanları (moda, grafik, vb.) gibi farklı disiplinlere; Konut, Turizm, Sağlık, İdari, Endüstriyel, Rekreasyon ve Spor gibi farklı yapı tiplerine ve Tarih Yazımı, Yeniden İşlevlendirme, Sürdürülebilirlik, Dijitalleşme gibi güncel tartışmalara odaklanan oturumlarda, bildiri ve poster sunuşları gerçekleşecektir. Etkinliğe davetli konuşmacı olarak Penny Sparke (Profesör, Kingston Üniversitesi, Modern İç Mekanlar Araştırma Merkezi MIRC Direktörü), Zsuzsanna Böröcz (PhD, Leuven Katolik Üniversitesi, Antwerp Üniversitesi, Docomomo Belçika ISC-ID Uluslararası İç Mekan Tasarımı Bilimsel Komitesi Eş Başkanı) ve Bárbara Coutinho (PhD, Lizbon Üniversitesi, Docomomo Belçika ISC-ID Uluslararası İç Mekan Tasarımı Bilimsel Komitesi Eş Başkanı) katılacaktır.

Sempozyum hakkında ayrıntılı bilgiye docomomo.yasar.edu.tr bağlantısından ulaşılabilir. Başvuru için, 750-1000 kelimelik özetin 3 Mart 2022 tarihine kadar [email protected] adresine iletilmesi gerekmektedir.

Etiketler

Bir cevap yazın