Türkiye Projeleri – 6: Mimarlık Ödülleri – Amaç, Yöntem, Sonuç

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) tarafından düzenlenen Türkiye Projeleri panel serisinin altıncısı "Mimarlık Ödülleri-Amaç, Yöntem ve Sonuç" temasıyla Seranit Grup sponsorluğunda, 23 Mart'ta yapılıyor.

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) tarafından düzenlenen Türkiye Projeleri panel serisinin altıncısı Seranit Grup sponsorluğunda, “Mimarlık Ödülleri / Amaç, Yöntem ve Sonuç” teması ile 23 Mart 2017 tarihinde TSMD Mimarlık Merkezi’nde yapılıyor.

Türkiye Projeleri panel serisi ile farklı yapı türlerinin mimarı, işvereni, mühendisi, kamu ve yüklenici tarafı ile farklı açılardan ele alınması hedeflendi. Basılı ve görsel medyada ulaşabildiğimiz yapının tasarım, yapım sürecindeki deneyim ve serüvenleri ile izleyiciye aktarılarak, genel çerçevede bir farkındalık yaratmak amaçlandı. Daha önceki paneller eğitim, spor, sağlık ve ulaşım yapıları konularında yapıldı.

Tüm bu konulara ek olarak, farklı kurum ve kuruluşların verdiği mimarlık ödüllerinin, Türkiye mimarlığının dönem kesitinin belgelendirilmesi açısından önemi şüphesiz büyüktür. Türkiye projeleri başlığı altında yapılan paneller dizisinde yapı tipolojisi üzerinden bir kurgulanma söz konusu iken, serinin son paneli genel Türkiye mimarlığı değerlendirilmesinde önemli bir yer edinen “Mimarlık Ödülleri” başlığı altında yapılıyor.

23 Mart 2017 tarihinde TSMD Mimarlık Merkezi’nde yapılacak “Mimarlık Ödülleri” panelinde, ulusal ve uluslararası ölçekteki mimarlık ödüllerini amaç, yöntem ve sonuç ilişkileri ele alınarak masaya yatırmak ana hedeflerden biridir.

Prof. Dr. Celal Abdi Güzer’in moderatörlüğünde düzenlenecek olan panelde, Prof. Dr. Suha Özkan, Müge Cengizkan (Mimarlar Odası Genel Merkezi) ve Ömer Yılmaz (Kivi) konuşmacı olarak yer alıyorlar.

Etiketler

Bir cevap yazın