Tresoldi Academy Workshop #1: Suburbs

STUDIO STUDIO STUDIO of Edoardo Tresoldi ve YAC - Young Architects Competitions tarafından oluşturulan yenilikçi eğitim projesi olan Tresoldi Academy, gençlerin, bulundukları bölgelerin değerinin arttırılmasına katkıda bulunabilecekleri yerele özgü enstalasyonlar oluşturması ile çağdaş sanat konularına duyarlı olabilecekleri atölye çalışmaları sunmayı amaçlıyor. Kayıtlar 29 Mayıs'a kadar açık.

Çağdaş sanatın prestijli ve takdir edilen markalarından birinin yaratıcı sürecine katılma fırsatına sahip olacak yetenekli gençlerle birlikte, “nasıl yapılacağını” (enstalasyonun yapımı) ve “nasıl hayal edileceğini bilme” (sanatsal bir enstalasyonun konsept ve tasarımı) şeklinde eğitim faaliyetleri döngüsüne odaklanacak olan Tresoldi Academy kendini sanat ve mimari arasında konumlandırıyor.

İlk Atölyenin Teması: “Banliyöler”

Tresoldi Academy, Unipol’ün özel işbirliği ve mimar Renzo Piano tarafından kentsel banliyöler teması üzerine araştırma ve sürekli planlama için organize edilen grup olan G124’ün bilimsel katkısı sayesinde yapılacak ilk etkinlikte, gençleri önemli ve çağdaş bir konu üzerine düşünmeye davet ediyor.

Atölye, G124’ün 2020 araştırmasına konu olan bölge Emilia’da, bölgeye özgü sanat enstalasyonlarının varoşlara olan etkilerine odanlanıyor. Modena’daki Park XXII Aprile ve Bologna’daki Via Stalingrado metropol banliyöleri ile karakterize edilen iki farklı yerden başlayarak, katılımcılar, bu yerlere yeni bir kimlik ve merkeziyet sunmak için sanatsal müdahalelerin rehberi olan G124 ve Edoardo Tresoldi ile diyalog yoluyla düşünme ve uygulama fırsatına sahip olacaklar.

“Sanattan yenilenme ve yaratıcı deneyimin ufkuna dönüşümü sayesinde Emilian banliyöleri, tüm ulusal bölge için bir laboratuvar ve bir kentsel yeniden doğuş modeli olacak.”

Kayıt ücretsizdir.

İstenenler;

  • özgeçmiş (en fazla 2 sayfa, A4 formatında);
  • portföy (en fazla 10 sayfa, serbest biçim);
  • motivasyon mektubu (en fazla 500 kelime, İtalyanca veya İngilizce);

TAKVİM

27/04/2020 – Başvuruların açılışı
29/05/2020 – Son başvuru tarihi
08/06/2020 – Geçici sıralamanın yayınlanması
19/06/2020 – Resmi sıralamanın yayınlanması
13/07/2020 – Atölye

Etiketler

Bir cevap yazın