The Cities and Architecture for the Kids in the Light of COVID-19

Nordic Talks webinar serisinin 3 Şubat Çarşamba günü yapılacak olan dördüncü etkinliğinde, çocuklar için salgın sonrasında şehirlerin yeniden nasıl tasarlanması gerektiği ele alınacak.

Danimarka’nın vizyoner kent tasarımlarından hareketle, çocuklar için sürdürülebilir eğitim, çevre dostu oyun alanları, nitelikli altyapı ve doğa ile iç içe kamusal alanlar gibi akıllı kentsel çözümlerin masaya yatırılacağı “The Cities and Architecture for the Kids in the Light of COVID-19” başlıklı webinarın ev sahipliğini Danimarka Başkonsolosu Anette Galskjøt üstleniyor. Danimarka Başkonsolosluğu Ticaret Ateşeliği’nin düzenlediği webinarda sosyal mesafelendirme, karantina uygulamaları ve online eğitim gibi nedenlerle pandemiden etkilenen çocuklar için salgın sonrasında şehirlerin yeniden nasıl tasarlanması gerektiği ele alınacak.

UNICEF Danimarka Ulusal Başkanı Anne Mette Friis, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin, UNICEF Türkiye Sosyal Politika Bölüm Başkanı Emre Üçkardeşler, LEGO Vakfı Stratejik Danışmanı Zelda Yanovich, peyzaj mimarı Helle Nebelong, Gehl Mimarlık İnovasyon Genel Müdürü Jeff Risom ve Superpool mimarlık ofisinin kurucu ortağı Gregers Tang Thomsen’ın konuşmacı olarak yer alacağı etkinliğin moderatörlüğünü Superpool mimarlık ofisinin kurucu ortağı Selva Gürdoğan yapacak.

Kentsel alanların ve doğanın daha da önem kazandığı, yaratıcı çözümlere her zamankinden fazla ihtiyaç duyulduğu “yeni normal”de çocuk odaklı kentsel dönüşüm, akıllı şehirler ve çevre konularının farklı açılardan ele alınacağı Nordic Talks buluşmasında, Danimarka ve Türkiye için bu alanlardaki iş birliği fırsatları da masaya yatırılacak.

Etiketler

Bir cevap yazın