TEDÜ MTT Talks – Towards Open Encounters

TEDÜ MTT Talks dizisinin, 25 Nisan Pazar saat 20.00'de “Towards Open Encounters” başlığı ile yapılacak etkinliğinin konuşmacıları OPENACT Architecture'dan Carlos Zarco Sanz ve Zuhal Kol olacak.

Etkinlik Metni:

OPENACT, mimarlık ve şehircilik alanlarında faaliyet gösteren çok yönlü bir tasarım uygulamasıdır. Yarı laboratuvar ve yarı atölye olarak yürütülen OPENACT, mimaride performatif bir eylem olarak araştırmayı kullanır ve açık uçlu sistemlerin tasarımını, çağdaş kentsel yaşamı destekleyen ve teşvik eden çok sayıda ölçekte uyarlanabilir, esnek ve organik altyapıların temeli olarak öngörür. Son çalışmalar ve araştırmalar, kamusal alan, altyapı ve çevre arasındaki güçlü tasarım ilişkilerine odaklanmaktadır.

OPENACT’in hayata geçirdiği ve devam eden projelerine ek olarak, stüdyonun prodüksiyonları sergilerden, yayınlardan, araştırmalardan ve akademik çalışmalardan çeşitli medya ve platformlar aracılığıyla faaliyet göstermektedir. Kurucuları Zuhal Kol ve Carlos Zarco Sanz, çeşitli akademik kurumlarda aktif işbirlikçilerdir ve şu anda İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde mimari tasarım stüdyosu profesörleridir.

Etkinlik dili İngilizcedir ve herkesin katılımına açıktır. TEDÜ MTT Talks etkinlik duyuruları, TEDÜ Mimarlık ve Tasarım Topluluğu’nun Instagram hesabı üzerinden takip edilebilir.

Konu: TEDÜ MTT Talks – OPENACT Architecture
Zaman: 25 Nisan 2021, 20.00, İstanbul
Join Zoom Meeting:
https://tedu.zoom.us/j/95419394967
Meeting ID: 954 1939 4967

Etiketler

Bir cevap yazın