Taze ’19 Sergisi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık Bölümlü öğrencilerinin projelerinden bir seçkinin yer alacağı Taze '19 sergisi 28 Eylül-27 Ekim 2019 tarihleri arasında gezilebilecek.

2018-19 Güz ve Bahar dönemlerinde ID 202-302, ID 301-401 Furniture Design Studio* ve IND 312 Furniture and Modular Systems** dersleri kapsamında üretilen mobilyaların yer alacağı sergi açılışına tüm ilgilenenler davetlidir.

  • Sergi açılış tarihi: 28 Eylül 2019
  • Saat: 16.00-19.00
  • Yer: Addresistanbul Ev Dekorasyon Merkezi
  • Adres: Halide Edip Adıvar Bulvarı No: 3A Şişli / İstanbul

Yürütücüler: Emre Bağdatoğlu, Ahmet Kaleli, Itır Saran, Deniz Tümerdem, Berilsu Tarcan, Hilal Menlioğlu

Öğrenciler: Alara Altınören, Alper Tezgöçen, Ayse Tunc, Berşah Özbakır, Beyza Özmen, Bora Öztaş, Burcu Özgen, Ceren Koç, Derin Deryan, Doğa Dayıoğlu, Elif İkbal Er, Esra Nur Karahan, Eylül Tulçalı, Gözde Ergül, Hasan Oskay, İpek Gökgöz, İrem İzer, Işınsu Kaya, Kaan Öründü, Kerem Turan, Maria Kadıoğlu, Mehmet Tolga Bilgiç, Melike Akın, Melisa Öztürk, Olgaç Keskin, Öykü Uysal, Rümeysa Gündoğdu, Sümeyye Sancak, Tuğçe Yakup, Yağmur Tuna, Yaren Boğa

* Furniture Design Studio (Mobilya Tasarım Stüdyosu): mobilya parçalarının tasarım, geliştirme ve üretim süreçlerini keşfetmeyi amaçlayan bir Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü stüdyosudur. Stüdyonun büyük bir kısmı eskiz yoluyla fikir üretme sürecine adanmıştır. Tamamlayıcı bir bölümü temel modelleme ve atölye becerilerini tanıtır. Bu modüllerin hepsi ürün geliştirme aşamasında birleşir ve son haftalarda detayları bitirilmiş, fiziksel bir ürün prototipi ile sonuçlanır.

** Furniture and Modular Systems (Mobilya ve Modüler Sistemler Stüdyosu); mobilya tasarımı, temel marangozluk teknikleri ile atölye ortamında birebir üretim; ayrıca, üniversite dışındaki atölyelerde usta ve tasarımcıların birlikte çalışması gibi süreçleri içeren Bilgi Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü teknik stüdyosudur. Dönem boyunca stüdyo katılımcıları farklı bağlam ve ölçeklerde üç proje üzerine çalışır. Ana projelerinde; eskiz ve çalışma maketleri ile tasarımlarını geliştirirken bir yandan malzeme araştırmalarını sürdüren katılımcılar, birebir fiziksel ürün prototipi ile mobilya tasarım sürecini tamamlarlar.

Etiketler

Bir cevap yazın