T Buluşmaları | Transparency Meetings 06: Patrik Schumacher

Şişecam Düzcam’ın “Mimarinin Şeffaf Yüzü” sloganıyla başlattığı, Arkitera Mimarlık Merkezi iş birliğiyle düzenlenen mimarlık etkinliği T Buluşmaları’nın altıncı konuğu Zaha Hadid Architects'in yöneticisi, mimar Patrik Schumacher olacak.

Moderatörlüğünü mimar Bilge Kobaş’ın yapacağı etkinlik 25 Haziran Perşembe günü saat 16:00’dan itibaren Arkitera’nın YouTube ve Facebook hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.

Etkinliğe Kayıt

Online gösterime kayıt olanlara gösterim saati öncesi hatırlatma gönderilip videonun linki paylaşılacaktır.

Patrik Schumacher Hakkında

1988 yılında Zaha Hadid Architects’e katılan Patrik Schumacher halen ofisin yöneticisi olarak çalışmaktadır. Ofisin küresel bir mimarlık ve tasarım markası olması konusunda büyük katkısı olan Schumacher, Bonn, Stuttgart ve Londra’da felsefe, matematik ve mimarlık eğitimi aldı.

1990 yılında mimarlık diplomasını alan Patrik Schumacher 2010 yılında Zaha Hadid ile birlikte Royal Institute of British Architects tarafından verilen Stirling Prize’ı kazandı. 1996 yılında Architectural Association’da “The Design Research Laboratory”yi kurdu. 1999 yılında Klagenfurt Üniversitesi Kültür Bilimleri Enstitüsü’nde doktorasını tamamladı. Son 20 yılda mimari dergilere ve yayınlara 100’den fazla makale yazdı.

2008’de parametricism ifadesini icat etti ve o zamandan beri parametricism’i destekleyen bir dizi manifesto yayınladı. 2010/2012’de iki ciltlik teorik “The Autopoiesis of Architecture”ı yayınladı.

Patrik Schumacher, mimari, şehircilik ve tasarım alanlarında en önde gelen düşünce liderlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Şişecam Düzcam: https://www.sisecamduzcam.com/

Facebook

Twitter

YouTube

Linkedin

Instagram

Etiketler

Bir cevap yazın