T Buluşmaları | Transparency Meetings 05: Kim Herforth Nielsen

Şişecam Düzcam’ın “Mimarinin Şeffaf Yüzü” sloganıyla başlattığı, Arkitera Mimarlık Merkezi iş birliğiyle düzenlenen mimarlık etkinliği T Buluşmaları’nın beşinci konuğu Danimarka merkezli 3XN'nin kurucusu ve yönetici ortağı mimar Kim Herforth Nielsen olacak.

Moderatörlüğünü mimar Bilge Kobaş’ın yapacağı etkinlik 17 Haziran Çarşamba günü saat 16:00’dan itibaren Arkitera’nın YouTube ve Facebook hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.

Etkinliğe Kayıt

Online gösterime kayıt olanlara gösterim saati öncesi hatırlatma gönderilip videonun linki paylaşılacaktır.

Kim Herforth Nielsen Hakkında

Danimarka’nın prestijli ofisi 3XN’nin kurucusu ve yönetici ortağı mimar, Kim H. Nielsen 1986 yılında şirketin kuruluşundan bu yana ofisin arkasındaki yaratıcı güç olmuştur. Halen ofisin yaratıcı yöneticisi olarak da görev yapan Nielsen, fikirden nihai sonuca kadar 3XN’nin çalışmalarının mimari kalitesi konusunda karar verici konumunda.

Ofisin Sydney’deki Quay Quarter Tower, Kopenhag Arena, The Blue Planet Akvaryumu, Liverpool Müzesi, Kopenhag’daki Ørestad Koleji, Amsterdam’daki Muziekgebouw Konser Salonu, Lozan’daki IOC Genel Merkezi de dahil olmak üzere tüm önemli projelerinde Kim Herforth Nielsen’in imzası yer alıyor.

The Danish Architectural Association, The Royal Institute of British Architects ve Australian Institute of Architects üyesi olan Kim H. Nielsen, uluslararası mimari yarışmalarda jüri üyeliği ve dünya çapındaki sanat akademileri, üniversitelerde öğretim görevlisi olarak da çalışmalarına devam ediyor.

T Buluşmaları Hakkında

İlki 11 Aralık 2014’te Japon mimar Sou Fujimoto‘nun katılımıyla düzenlenen ve büyük ilgi gören T Buluşmaları konferans serisinin 2015’teki konuğu Hollandalı mimar Winy Maas, 2017 yılındaki konuğu Danimarkalı mimarlık ofisi COBE’nin kurucusu Dan Stubbergaard, 2018’deki konuğu ise Ma Yansong olmuştu.

Şişecam Düzcam: https://www.sisecamduzcam.com/

Facebook

Twitter

YouTube

Linkedin

Instagram

Etiketler

Bir cevap yazın