Sürdürülesi Kent Konuşmaları – 2

Etkinlik, 5 Nisan 2013 Cuma günü, 15:30-16:30 saatleri arasında İTÜ Ayazağa Yerleşkesi, Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleşiyor.

İlki 19 Şubat 2013’te 2. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’nde gerçekleştirilen Sürdürülesi Kent Konuşmaları serisi İstanbul Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde devam ediyor.

İTÜ Çevre Mühendisliği Kulübü tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan çevre ve yeşil üst başlığındaki kurumları, sivil toplum kuruluşlarını, akademisyenleri ve öğrencileri bir araya getiren Sürdürülebilir Ekosistem Günleri dileyen herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak 4-5 Nisan 2013 tarihlerinde İTÜ Ayazağa Yerleşkesi, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

5 Nisan 2013, Cuma günü 15:30-16:30 saatleri arasında Yeşil Gençlik Platformu – Sürdürülesi Kent Konuşmaları-2 gerçekleştirilecek olup panel programı aşağıdadır.

Ayrıca Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği & Yeşil Gençlik Platformu tarafından düzenlenmiş olan “Gel Sen Anlat – İnsanlara Yeşil Binaların ve Yeşil Kentlerin Gerekliliği Nasıl Anlatılır?” adlı üniversiteler arası fikir yarışmasının projeleri Sürdürülebilir Ekosistem Günleri boyunca Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde sergilenecektir.

Kongre, sergi ve panel katılımı herkese açık ve ücretsizdir.

PROGRAM
Zihni Başssaray, Çevre Bizim İçin Ne Diyor?
Hüma Şahin, Ekolojik Toplum Projesi: Toprak ve Su (Viranşehir İncelemesi)
Mithat Marul, Çıldırmış Dünyada Bir Arada Yaşam
Zeynep Esra Oktay, Yeşil Ekonomi Politikaları ve Enerjinin Verimli Kullanılması
Mert Güller, Dijital Çağda Çevre Algısı

Etiketler

Bir cevap yazın