Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2012

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 29 Kasım - 2 Aralık tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşiyor.

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali; günümüzde birçok birey ve kurum tarafından çokça kullanılan sürdürülebilirlik kavramının soyut ve yoruma açık boyutlarına ışık tutarak neyin sürdürülebilir olduğu veya olmadığına dair dünyanın dört bir yanından örnekler sunuyor. Gerçek hikâyelerle ilham vermek, dünyada ‘sürdürülebilir bir yaşam’ için yapılan çalışmaları, hareketleri, düşünce sistemlerini, uygulamaları, öğretileri, yeni bir bilinç seviyesini ve sürdürülebilir yaşam vizyonunu seyirciyle paylaşarak bireyleri umuda ve sağduyuya davet etmek; onları kendilerini güçsüz kılan bir sistemden sıyrılmaları ve kendi güçlerini keşfetmeleri için cesaretlendirmek amacını taşıyor!

Festival içinde yaratıcılık ve çözüm barındıran filmleri, sürdürülebilirlik hassasiyeti bulunan izleyicileri, destekçileri ve davetli konuşmacıları ile bir buluşma zemini oluşturma işlevi üstleniyor. Toplumun her kesimini bir araya getirerek birleştirici ve kapsayıcı olmayı başaran Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nde bir çiftçiyi, bir iş adamını, öğrencilerini toplayıp gelmiş bir öğretmeni, çocuğunun gelecekte yaşayacağı dünyadan endişeli bir anneyi, akademisyenleri, aktivistleri yan yana otururken ve fikir alış verişinde bulunurken görebilirsiniz.

Kolektif ve gönüllü bir çaba ile hazırlanan festival organizasyonunun önemli bir özelliği dileyen herkesin organizasyona katkı vermesine imkan sağlaması.

Etiketler

Bir cevap yazın