Sürdürülebilir Şehirler için Endüstri Mirası

Hollanda Araştırma Enstitüsü, Hollanda ve Türkiye'den önde gelen tasarımcı ve araştırmacıların, endüstri mirası ve onun dönüşümü ile ilgili çalışmalarını ve deneyimlerini aktaracağı, "Sürdürülebilir Şehirler için Endüstri Mirası" başlıklı bir eğitim programı düzenliyor. Bütün sunuşların, çevrimiçi ve herkese açık olacağı eğitim programına son başvuru tarihi 15 Ağustos 2021.

Hollanda Araştırma Enstitüsü (Netherlands Institute in Turkey – NIT), “Sürdürülebilir Şehirler için Endüstri Mirası” başlıklı bir eğitim programı düzenliyor.

NIT Urban Heritage Lab (Hollanda Araştırma Enstitüsü Kentsel Miras Laboratuvarı) kapsamında düzenlenen ve ileriki yıllarda farklı kapsamlarda devam edecek programlar dizisinin ilki olması planlanan ders; Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarındaki gerçekleşecek çevrimiçi sunuşlardan ve 7-8-9 Ekim tarihlerinde İstanbul’da yüz yüze gerçekleştirilecek alan çalışmasından oluşuyor.

“Sürdürülebilir Şehirler için Endüstri Mirası” başlıklı ders ve sunum dizisi ile endüstri mirasının dönüştürülmesine yönelik zorlukların ve olasılıkların çok disiplinli bir bakış açısıyla ele alınması hedefleniyor ve dersin katılımcılarından endüstri miras alanlarının dönüşümü için yaratıcı ve yenilikçi çözüm önerileri geliştirmeleri bekleniyor. Ders, LDE Küresel Miras ve Kalkınma Merkezi (Leiden Universitesi – TU Delft – Erasmus University Rotterdam) ve Hollanda Kraliyeti İstanbul Başkonsolosluğu işbirliğiyle düzenleniyor.

İngilizce dilinde gerçekleşecek ders ve sunum dizisi, Hollanda ve Türkiye’deki yüksek öğretim kurumlarında herhangi bir bölüme kayıtlı lisansüstü (yüksek lisans ve doktora) öğrencilerine ve (herhangi bir disiplinden) yeni mezunlara açık. Genç profesyoneller ve kamu kurumlarında çalışan politika koyucular da başvurabilirler. Eğitim programına son başvuru için tarih: 15 Ağustos, Pazar.

Dersin programı ve başvuru süreci hakkında daha fazla bilgi için http://www.nit-istanbul.org/education/nit-urban-heritage-lab-industrial-heritage-for-sustainable-cities-course-announcement adresini ziyaret edilebilir.

Ders ile ilgili soru ve görüşler için Dr. Özgün Özçakır (o.ozcakir@nit-istanbul.org) ile iletişime geçilebilir.

Etiketler

Bir cevap yazın