“Sonsuza Uzanan Kentler: Sürdürülebilir Bir Kentsel Deneyim Tasarlamak” Konferansı

Dünyaca ünlü tasarım şirketi "NWXSE Hollanda Tasarım Grubu", 2012 yılının Hollanda – Türkiye resmi ilişkilerinin 400. yılı olması onuruna Yapı-Endüstri Merkezi'nin konuğu olarak İstanbul'a geliyor.

NWXSE Hollanda Tasarım Grubu’nun üyeleri Jos Oberdorf (NPK Tasarım), Matthijs vanDijk (KVD) ve Marcel Vroom (MVAVD), 27 Eylül 2011 tarihinde Yapı-Endüstri Merkezi’nde, “Sonsuza Uzanan Kentler: Sürdürülebilir Bir Kentsel Deneyim Tasarlamak” konu başlığında konferans verecekler.

34SOLO koordinasyonu ve Material Connexion İstanbul desteğiyle gerçekleşecek konferansın başlığı ise ” Sonsuza Uzanan Kentler: Sürdürülebilir Bir Kentsel Deneyim Tasarlamak” olacak.

Tasarım danışmanlığı, stratejik tasarım yönetimi, ürün ve hizmet tasarımı, mühendislik tasarımı, prototip hazırlama, paketleme tasarımı, ürün mühendisliği gibi çok geniş bir alanda hizmet veren Hollandalı Tasarım Grubu NWXSE, 30 yılı aşan tecrübesi ile bünyesinde yer alan 120’den fazla tasarımcıyla benzersiz bir tasarım network’ü oluşturuyor. Hollandalı Tasarım Grubu NWXSE, endüstriyel ürün tasarımı, grafik tasarım, marka tasarımı gibi alanlardan, her gün içinde yaşadığımız tren istasyonu, havaalanı, otoyol, şehir meydanları, alışveriş merkezleri gibi mekanların tasarımına kadar geniş bir alanda hizmet veriyor.

Grubu temsilen İstanbul’a gelecek olan Oberdorf, van Dijk ve Vroom; “Kamusal alanlar için sürdürülebilir çözümler üretmek mümkün mü? Endüstriyel tasarım bu soruya bir cevap olabilir mi? Bir kentin tüm sakinleri aynı perspektife sahip olabilir mi? Böyle bir deneyimi yaratmak için şehir planlamacıları, mimarlar ve tasarımcılar nasıl bir araya gelebilir? Bilgi ve iletişim teknolojileri ile kentleri dönüştürebilir miyiz?” sorularına kendi bakış açılarından cevap arayacaklar. Jos Oberdorf, sürdürülebilir bir kamusal alana doğru tasarımsal açıdan yaklaşırken, Prof. Matthijs van Dijk şehir perspektifinin deneyimlenmesi açısından sorulara yönelecek. Marcel Vroom ise şehrin geneline bakarak şehir dönüşümünü işleyecek.

Program:
18.30–19.00 Kayıt

19.00-19.05 Açılış Konuşmaları

19.00–20.00 “Sonsuza Uzanan Kentler: Sürdürülebilir Bir Kentsel Deneyim Tasarlamak” Konferansı – NWXSE

20.00-20.20 Genel Değerlendirme ve Soru Cevap

20.20-20.45 İkram

Etiketler

Bir yanıt yazın