Sokaktan Sokağa

Sokak Bizim Derneği ile İTÜ Kent ve Kentlileşme Kulübü'nün birlikte düzenledikleri "Sokaktan Sokağa" isimli etkinlik 7 Mayıs 2016 Cumartesi günü Kadıköy Yeldeğirmeni Mahallesi'nin sokaklarında ve TAK Kadıköy'ün ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Yaşadığımız kentin sokaklarına dair farkındalık yaratmayı amaçlayan “Sokaktan Sokağa” etkinliği ile kentlilerin yaşadıkları sokaklara farklı bir gözden bakmalarını, daha önce fark etmedikleri detayları keşfetmelerini ve bunu eğlenceli bir yöntemle yapmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda bir günlük bir oyun kurgulayan Sokak Bizim Derneği ve İTÜ Kent ve Kentlileşme Kulübü sizleri sokağa çıkmaya davet ediyor.

“Baktık ki raflarda kar kürelerinin yerini güneş gözlükleri alıyor, kaptık haritaları çıktık sokağa. Kadıköy sokaklarını karış karış gezdik, döndük, dolaştık kendimizi Yeldeğirmeni’nde bulduk, sonra durduk düşündük “Bu Yeldeğirmeni’nin kokusu mu başka dokusu mu?” Yaz geldi dedik, gezmek dolaşmak dedik, nereden çıktı şimdi bu soru diye sitem etmeye başladıysan dur çünkü tam da bu noktada sana bir sürprizimiz var! Senin için uygun bir renk, bir sokak ve bir kelime bulduk. Gel, grubunu seç, kelimeni al, sokağa çık, sonra etrafına bak düşün; bu kelime bu Yeldeğirmeni sokağının kokusu mu dokusu mu? 7 Mayıs 2016 tarihinde TAK binasında toplanıyoruz sonra başlıyoruz koşmaya, sokaktan sokağa.”

Etkinliğe katılmak için 2 Mayıs 2016 Pazartesi gününe kadar buradan başvuru yapabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın