Sıfır Enerji Binalar Uluslararası Sanal Forumu – ZeroBuild Forum’20

Teknoloji oturumları, özel iletişim ağı fırsatları ve odaklanmış sunumları ile Sıfır Enerji Bina işininin nasıl geliştirileceği ve dönüşümün nasıl sağlanacağına ilişkin bilgileri içeren uçtan uca bir dijital konferans olan ZeroBuild Sanal Forumu, 23-27 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Etkinlik metni:

ZeroBuild Forum, iklim acil durumumuzu gözden geçirmeyi ve bu duruma Sıfır Enerji Binalar ile oluşturacağımız çözümlerimizi yansıtmayı amaçlayan çevrimiçi bir sanal etkinliktir.

5 gün sürecek etkinlikte, çok uluslu öncü uygulayıcıların yer aldığı 10 odada 40 civarı oturumla ilham verici sunumlar yer alacak ve iş birlikleri oluşturma fırsatları doğacaktır.

ZeroBuild Forum sunumlarında binaların net sıfır hedeflerle ilişkileri, bina sertifikaları, en yeni enerji verimli bina teknolojileri ve gerçek vaka tasarım ve performansları irdelenecektir. Mimarlar, Mühendisler, Müteahhitler, Tasarımcılar, Bina Sahipleri, İşletmeciler, Kamu Görevlileri ve Belediye Temsilcileri ile Teknoloji Şirketleri forumda aşağıdaki konu başlıklarını bulacaklardır;

 1. Sıfır Enerji Bina kavramı,
 2. Binalar ve Sıfır Enerji hedefleri arasındaki ilişki.
 3. Sıfır Enerji Bina tasarımı ve inşa edilmesi için kullanılan stratejileri anlamak için örnek vakaların irdelenmesi,
 4. Sıfır Enerji Binalara ulaşma yolunda kamunun rolü,

ZeroBuild Forum, %100 Sıfır Enerji Binalara yönelik dönüşümü desteklemek ve tüm taraflar arasında uyum ve ortaklık sağlamak amacıyla stratejik hedefleri, tanımları, eylem yollarını ve eylemleri yönlendiren temel ilkeleri içermektedir.

ZeroBuild Forum, dünyanın dört bir yanından birçok üst düzey özel ve kamu sektörü öncüsünü ilham verici ve pratik bir sanal ortamda bir araya getirmekte, dünyanın Sıfır Enerji Binalar ile herkes için daha iyi bir yaşam kalitesi sağlamaya yönelik irade ve çözümlere sahip olduğunu ortaya koymayı hedeflemektedir.

Forum sırasında, farklı ülkelerden uzmanlar, iyi tasarımın muazzam potansiyelini gözler önüne sererken, ürün ve bileşen tedarikçileri ve üreticileri de uygulamalarını paylaşacaklar. Forum, sağlıklı binalara başarılı geçişi gerçekleştirmek ve sürdürülebilir enerji geleceğini sağlamak için inşaat sektöründe iyi düşünülmüş ve tutarlı eylem planlarının önemini göstermeye çalışacaktır.

Kimler katılmalı?

ZeroBuild Forum bina profesyonellerini, üreticileri ve tedarikçileri bir araya getiriyor. Bina sahipleri, endüstri profesyonelleri ve politika yapıcılar, Sıfır Enerji Binaları nasıl kullandıklarını, sonuçları nasıl iyileştirdiklerini, belirsizlik ve riski en aza indirdiklerini, daha fazla kontrol sağladıklarını, performans ve refahlarını attırdıklarını ve geleceklerini şekillendirdiklerini paylaşıyor olacaklar.

Mimarlık, Mühendislik, Bina, Tasarım, Danışmanlık, Politika, Finans, Denetim, Kurulum, İnşaat ve Eğitim de dahil olmak üzere onlarca meslek ve sektörü temsil eden katılımcılar deneyimlerini aktaracaklar.

ZeroBuild Forum, çok disiplinli içeriği ve aşağıda belirtilen kitlesi ile diğer etkinliklerden ayrılıyor:

 • Yüksek Performanslı Bina Profesyonelleri
 • Mimarlar ve Tasarım Firmaları
 • İnşaat Geliştiricileri ve İnşaat Şirketleri
 • Bina Sahipleri
 • Üreticiler, perakendeciler
 • Enerji Verimliliği Profesyonelleri
 • Politika Yapıcılar, Devlet Kurumları ve Yerel Yönetimler
 • Kâr Amacı Gütmeyen Kurumlar, Eğitimciler ve Öğrenciler
 • Çevre ve Enerji Ajansları
 • Hizmet Şirketleri ve Enerji Sağlayıcıları
 • Akademi
 • Yenilenebilir enerji çözüm sağlayıcıları
 • Enerji finansman profesyonelleri
 • Sıfır Enerji Bina gönüllülerini de unutmayın!

Etkinliğe web sitesinden kayıt olunabilir.

Etiketler

Bir cevap yazın