“Senin Kopyan Hangisi?” Fotoğraf Atölyesi

SALT ve Geniş Açı Proje Ofisi iş birliğiyle iki yıldır düzenlenmekte olan tartışma ve üretim odaklı fotoğraf etkinliklerinden biri olan "Senin Kopyan Hangisi?" atölyesi, 5-6, 12-13, 26-27 Kasım tarihlerinde Salt Galata'da yapılacak. Son başvuru: 31 Ekim

SALT ve Geniş Açı Proje Ofisi iş birliğiyle iki yıldır düzenlenmekte olan tartışma ve üretim odaklı fotoğraf etkinlikleri Senin kopyan hangisi? atölyesiyle devam ediyor. Tek ve Çok sergisine temel teşkil eden özgün kopyalar kavramının fotoğrafta yansımaları etrafında şekillenen, yürütücülüğünü GAPO’nun üstlendiği sekiz oturumluk programa, davetli sanatçı ve küratörler eşlik edecek.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Başvuru için 31 Ekim Pazartesi gece yarısına kadar, atölyeye katılım amacını detaylandıran online başvuru formunun doldurulması ve atölye konularıyla ilişkili olarak bir veya iki seri biçiminde hazırlanmış, en fazla 30 fotoğraftan oluşan bir dijital portfolyo linkinin sağlanması gereklidir. GAPO tarafından portfolyolar bazında yapılacak değerlendirme sonucunda seçilecek 12 katılımcı, 2 Kasım Çarşamba günü bilgilendirilerek atölyeye davet edilecek.

Program dili Türkçe’dir. Katılım ücretsiz. 

Başvuru formu için: http://bit.ly/2ejs2X3

Ayrıntılı bilgi ve soruları için: Geniş Açı Proje Ofisi (GAPO)
http://www.gapo.org/
0212 251 7003

ATÖLYE PROGRAMI

1. Oturum, 5 Kasım Cumartesi, 10.30-17.00
GAPO’nun yürütücülüğünde, atölye içeriğini oluşturan kavramlar tartışılacak, genel çerçeve çizilecek, katılımcıların beklenti ve fikirleri konuşularak önceki işleri değerlendirilecek.

2. Oturum, 6 Kasım Pazar, 10.30-13.00
Yazar, küratör, Boğaziçi Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi öğretim elemanı Rana Öztürk’ün katılımıyla sanatta orijinallik, özgün kopya ve hazır yapım nesne konuları tartışılacak.

3. Oturum, 6 Kasım Pazar, 14.30-17.00
Yazar, küratör, collectorspace program yöneticisi ve m-est editörü Özge Ersoy’un katılımıyla fotoğrafın özgün kopya olarak görülmesi, kameranın varlığının fotoğrafın oluşmasına etkisi gibi kavramlar, özgün fotografik kopyalar üretmeyi yeğleyen veya buluntu malzemelerle çalışan sanatçı ve fotoğrafçılardan örnek ve karşılaştırmalarla ele alınacak.

4. Oturum, 12 Kasım Cumartesi, 10.30-13.30 [GENEL KATILIMA AÇIK]
Davetli sanatçılar Metehan Özcan, Selim Süme ve Ege Kanar, arşiv, buluntu malzeme veya anı fotoğrafları üzerine yaptıkları çalışmalara dair birer sunum yapacak.

5. Oturum, 12 Kasım Cumartesi, 15.00-18.30 [GENEL KATILIMA AÇIK]
Davetli sanatçılar Alp Sime, Ekin Özbiçer ve Melisa Önel işlerinden örnekler eşliğinde özgün kopya yaratma pratiklerini anlatacak.

6. Oturum, 13 Kasım Pazar, 10.30-17.00
GAPO yürütücülüğünde, atölye kapsamında üretilmesi planlanan işler tartışılacak, yol haritası çizilecek ve sürecin nasıl değerlendirileceği belirlenecek.

7. Oturum, 26 Kasım Cumartesi ve 8. Oturum, 27 Kasım Pazar
GAPO yürütücülüğünde, atölye kapsamında üretilen veya geliştirilen işler değerlendirilecek, edit edilecek ve sunuma hazırlanacak.

[Senin kopyan hangisi?, SALT’ın üyesi olduğu Avrupa müzeler konfederasyonu L’Internationale’nin beş yıllık The Uses of Art – The Legacy of 1848 and 1989 [Sanat Kullanımları – 1848 ve 1989’un Mirası] programı kapsamında gerçekleştirilen Tek ve Çok sergisi paralelinde hazırlanmıştır.]

Etiketler

Bir cevap yazın