Şehrin Bahçesi

Buğday Derneği ile Temel Kent Bahçeciliği Atölyesi kapsamında, sınırlı sayıda katılımla gerçekleştirilecek eğitim, 3 Eylül Cumartesi günü 14.00 – 17.00 saatleri arasında bomontiada avlusunda yapılacak.

Tarihi Bomonti Bira Fabrikası’nın yeniden işlevlendirilmesiyle hayat bulan bomontiada, ücretsiz gerçekleştirilecek Şehrin Bahçesi etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

Kent kültüründe bahçe ekimi üzerine, Buğday Derneği ile Temel Kent Bahçeciliği Atölyesi kapsamında, sınırlı sayıda katılımla gerçekleştirilecek eğitim, 3 Eylül Cumartesi günü 14.00 – 17.00 saatleri arasında bomontiada avlusunda yapılacak.

Temel Kent Bahçeciliği Atölyesi’nin ardından akşam saat 21.00’da Salt’tan yeni kuşak sıra dışı şehir çiftçilerinin hikâyesini anlatan “Truck Farm” filmi gösterilecek. Şehir çiftliklerini tanımak ve Amerika’nın en büyük şehrinin kendini doyurmayı öğrenip öğrenemeyeceğini görmek üzere New York’ta geçen film, izleyicileri şehir tarımının geleceğini ve sürdürülebilirliğin gerçekten sürdürülebilir olması için bir parça çılgınlığa ihtiyaç olup olmadığını düşünmeye davet ediyor.

Başvuru için: [email protected] 

Etiketler

Bir cevap yazın