Şehir Konuşmaları | Cömertliğin Mimarisi

Şehir Konuşmaları'nın 9. etkinliğine, 'Cömertliğin Mimarisi' başlıklı konuşmasıyla Superpool'un kurucularından Selva Gürdoğan konuk oluyor.

2006 yılında Gregers Tang Thomsen ve Selva Gürdoğan tarafından kurulan Superpool, ekip çalışmasını önceliklendiren; iç mekândan eğitim tasarımına, oyun parklarından eğitim tasarımına kadar pek çok boyutta tasarım yapılabileceğini savunan bir mimarlık ofisi. 2013-2019 yılları arasında faaliyet gösteren Studio-X Istanbul’un da direktörlüğünü üstlenmiş olan Selva Gürdoğan, kent-çocuk temalı çalışmaları dahil olmak üzere tasarım dünyasına farklı bakış açıları katmayı amaçlayan hikâyelerini anlatacak.

Kayıt için tıklayın >>

Selva Gürdoğan, mimar. 1979’da, İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde başladığı mimarlık öğrenimini Southern California Institute of Architecture’da birincilikle tamamladı. OMA’nın Rotterdam ve New York ofislerinde çalıştı. Halen çalışmayı sürdürdüğü mimarlık ofisi Superpool’u Gregers Tang Thomsen ile beraber 2006 yılında kurdu. 2013-2019 arasında Columbia Üniversitesi’nin Mimarlık Fakültesi’ne bağlı kent laboratuvarı Studio-X Istanbul’un yöneticiliğini yaptı. Halen Kadir Has Üniversitesi ve Architectural Association’da dersler vermektedir.
Etiketler

Bir cevap yazın