SALT Beyoğlu’nun 27 – 30 Aralık Haftası Etkinlikleri

SALT'ta, 27-31 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinliklerle ilgili güncel bilgiler, saltonline.org adresinden, SALT'ın Facebook sayfasından ve Twitter hesabından takip edilebilir.

“90” / Özlem Ünsal / 27 Aralık Salı / 18:30
Yer: SALT Beyoğlu, 2. Kat

Beyoğlu’nda dönüşümün yeni eşikleri ve devlet
City University of London’da Sosyoloji doktorasına devam eden, İstanbul araştırmacısı Özlem Ünsal’ın temel ilgi alanları arasında, İstanbul’da devlet eliyle gerçekleştirilen dönüşüm, kent içi yoksulluk alanlarının yeni konumlan(dırıl)ma biçimleri, söz konusu koşullarda ortaya çıkan kentsel muhalefet örüntüleri ve mahalle hareketleri bulunuyor. Beyoğlu, bu peyzajda yalnızca fiziksel değil, aynı zamanda sosyo-ekonomik bir odağı temsil ederek, kilit bir noktaya oturuyor.

Konuşma dili Türkçedir.

“90” / Deniz Yonucu / 28 Aralık Çarşamba / 18:30
Yer: SALT Beyoğlu, 2. Kat

Siz İstanbullulaştıramadıklarımızdan mısınız? Sahi, biz kimiz?
Cornell Üniversitesi Antropoloji Bölümü’nde doktora öğrencisi Deniz Yonucu, İstanbul’da işçi sınıfı gençliğinin suça yönelme ve marjinalleşme süreçleri üzerine çalıştı, çeşitli makaleler yazdı. Halen, doktora araştırmasının bir parçası olarak, İstanbul’da “olağanüstü hal bölgelerinin” oluşma süreçleri ve bunun işçi sınıfı üzerindeki etkilerini inceliyor.

Konuşma dili Türkçedir.

“90” / Ulaş Akın / 29 Aralık Perşembe / 18:30
Yer: SALT Beyoğlu, 2. Kat

İstanbul Metropolitan Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi’nin uygulanan bir projesi oldu mu?
Ulaş Akın, son 5 yıldır İstanbul Metropolitan Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi’nde çalışıyor. 2000’de, İTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlaması Bölümü’nden mezun oldu; aynı dalda aldığı yüksek lisans eğitimini 2004’te tamamladı. 2005’te, Hollanda’daki IHS’nin “Geçiş Ülkelerinde Kamu Yönetimi ve Kentsel Yönetişim” programından uluslararası diploma aldı ve Rotterdam Erasmus Üniversitesi’ne bağlanan enstitünün “Kent Yönetimi ve Gelişimi” yüksek lisans kursuna katıldı. 2010’da, Common Purpose Türkiye’nin kamu-özel sektör ve sivil toplum kuruluşu lider ve yöneticilerine yönelik düzenlediği eğitimi tamamladı. Müzik performansı ve albüm, çağdaş sanat, Avrupa Birliği, araştırma, kültürel miras yönetimi planlaması, metropolitan planlama, bölge planlama, ulaşım, lojistik, turizm gibi sektörel planlama programlarında yer aldı. Katılımcı kentsel dönüşüm, kapasite geliştirme projelerinin yanı sıra, ulusal ve uluslararası akademik ve profesyonel çalıştaylar ile farklı ülke ve disiplinlerden üniversite programlarına katıldı. Halen, şehircilikte karar verme süreçlerindeki belirsizliklerin analizi ve kurumsal kapasite-öğrenme ilişkisinde yenilikçi araçları araştırdığı doktorasına devam ediyor.

Konuşma dili Türkçedir.

“90” Kapanış Partisi / 30 Aralık Cuma / 19:00 – 22:00
Yer: SALT Beyoğlu, Açık Sinema

Radyo Eksen’den Gülşah Güray ve Güven Yıldız ile 90 Kapanış Partisi

13 Eylül’den bu yana İstanbul’la ilgili birtakım sorulara konuşma, sunum ve performanslarla yanıt arayan 90 Programı, Açık Sinema’daki kapanış partisiyle sonlanıyor. 90 Kapanış Partisi’nin müziklerini, Radyo Eksen DJ’leri Gülşah Güray ve Güven Yıldız yapacak.

Etiketler

Bir cevap yazın