SALT Beyoğlu’nda Bu Hafta: Bülent Tanju ve Uğur Tanyeli Söyleşisi

SALT, "İstanbullaşmak" sergisine eşlik eden "90" adlı etkinlik kapsamında, 24 Eylül Cumartesi günü saat 15:00'te, mimarlık tarihçileri Bülent Tanju ve Uğur Tanyeli'nin söyleşisine ev sahipliği yapacak.

“İstanbullaşmak” sergisinin kavramsal çerçevesini 2008’de oluşturan Tanju ve Tanyeli, SALT Beyoğlu’nun 2. katında gerçekleştirecekleri söyleşide, “İstanbullaşmak nedir?” sorusunu ele alacak.

İstanbul’a odaklı etkinliklerden oluşan ve 13 Eylül’den bu yana devam eden “90” programı, katılımcıları, 90 gün boyunca düzenlenecek konuşma, gezi, sunum ve performanslarla, İstanbul’la ilgili temel soruları yanıtlamaya davet ediyor. Aralarında Can Altay, Alexandru Balasescu, Gürsel Göncü ve Korhan Gümüş’ün de bulunduğu 90 katılımcı, İstanbul üzerine birçok ilginç konuyu ele alıyor. “90” kapsamında “İstanbullaşmak” sergisine paralel geliştirilen etkinlikler, SALT Beyoğlu’nda gerçekleştiriliyor.

SALT’taki etkinliklerle ilgili güncel bilgiler, saltonline.org ile SALT’ın Facebook sayfası ve Twitter hesabından takip edilebiliyor.

Etiketler

Bir yanıt yazın