SALT Beyoğlu’nda Alan Cruickshank Söyleşisi

SALT Beyoğlu, farklı konularda paylaşacak şeyleri olan kişileri ağırladığı doğaçlama etkinlik dizisi "Bak kim var?" kapsamında, 20 yılı aşkın süredir Güneydoğu Asya bölgesiyle bağlantı içerisinde bulunan Alan Cruickshank'ı konuk ediyor.

Avustralya’daki Contemporary Art Centre of South Australia’nın (CACSA) Direktörü Cruickshank’ın “Bölgesel Kartografiler İçin Bir Model” başlıklı söyleşisi, 06 Ekim Perşembe günü saat 19:00’da Açık Sinema’da gerçekleştirilecek.

CACSA tarihinde en uzun süre görev yapan yönetici konumunda bulunan Alan Cruickshank, Asya bölgesinde, özellikle de Güneydoğu Asya’da uzun vadeli uluslararası ilişkiler geliştiriyor. Bölge; Avustralya’nın kültürel üretim ve söylemini “komşu”larınınkiyle ilişkilendirmesi, siyaseti ve hükümetleri aşan gelişmiş bir farkındalık ve anlayış sağlaması açısından, Avustralya’daki görsel sanatçı ve yayıncılar için büyük bir önem taşıyor. CACSA’nın birlikte proje geliştirdiği ülkeler arasına, kısa bir süre önce Hindistan, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri de katıldı.

Alan Cruickshank
Contemporary Art Centre of South Australia’nın (CACSA) Direktörü Cruickshank, 2000 yılından bu yana Contemporary Visual Art + Culture BROADSHEET dergisinin editörlüğünü yapıyor. 1980-2000 yıllarında bağımsız küratör, yazar, yayıncı ve sanatçı olarak çalıştı. İşleri, Avustralya, Avrupa, Asya ve ABD’deki müzelerin koleksiyonlarına dahil edildi ve sergilendi. 1998 Sidney Bienali Everyday’in sergi yöneticiliğini yaptı; Los Angeles’taki Graham Nash Collection/Curatorial Assistance’ın yardımcı küratörlüğünü üstlendi (1988). Cruickshank, TheatreWorks (Singapur, 1998), The Substation (Singapur, 2006) ve Osage Art Gallery’de (Singapur/Şangay, 2010) rezidans programlarında yer alıyor.

Etiketler

Bir yanıt yazın