Salı Seminerleri: Jerome Frost – “Designing the London Olympic Park”

Seminer 16 Nisan Salı günü saat 16:30-18:00 arası Cibali Salonu'nda gerçekleşecek.

Kadir Has Üniversitesi, İstanbul’un 2020 Olimpiyat Oyunları’na adaylığı çerçevesinde gerçekleştirilmesi düşünülen kentsel dönüşüm projelerinin kamuoyunda yoğun olarak tartışıldığı şu dönemde İngiltere’den konuyla ilgili tanınmış bir uzmanı ağırlıyor.

Londra 2012 Olimpiyat Parkı planlama ve tasarım sürecini yöneten Jerome Frost (ARUP), ‘Designing the London Olympic Park’ (Londra Olimpiyat Parkı’nı Tasarlamak) başlıklı bir konuşmayla 16 Nisan Salı günü Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün ‘Kent, Kentlilik, Katılım’ temalı Salı Seminerleri’ne konuk oluyor.

Saat 16.30-18.00 arası Cibali Salonu’nda gerçekleşecek olan konuşma ilgilenen herkese açık.

Jerome Frost, ARUP (İngiltere, Orta Doğu ve Afrika Kentsel Planlama Başkanı)
2012 Londra Olimpiyatları Tasarım ve Kentsel Dönüşüm Projeleri Yöneticisi

Ekonomik kalkınma, kentsel yenileme ve anakent planlama alanlarında tanınmış bir uzman olan Jerome Frost, ARUP’un İngiltere, Orta Doğu ve Afrika’daki kentsel dönüşüm ve kalkınma planlama, anakent planlama, ulaşım ve çevre planlama çalışmalarının lideridir.

Daha önce İngiliz Ortaklıklar Ulusal Danışmanlık Birimi’nin başkanı olarak İngiltere’deki büyük ölçekli yeni kent, konut alanları ve kentsel dönüşüm projelerinde danışmanlık görevinde bulunmuş olan Frost, 2012 Londra Olimpiyat Teslim Kurulu’nun başkanlığını yapmış ve uzun bir geçmişe dayanan planlama deneyimlerini kentin Olimpiyat Oyunları’na hazırlığı aşamasında gerçekleştirilen büyük çaplı kentsel dönüşüm projelerinin tasarım ve uygulamasında kullanmıştır.

Jerome Frost, 2012 Londra Olimpiyatları çerçevesinde verdiği kentsel yenileme ve dönüşüm hizmetleri için İngiliz Kraliyet Onur Nişanı ile ödüllendirilmiştir.

Etiketler

Bir cevap yazın