Sağlıklı Kentler Mutlu Kentler: Film Gösterimi

Dünya Mimarlık Haftası kapsamında, 10 Ekim 2014 Cuma günü Lucien Hurve yönetmenliğinde, "Kendine Rağmen" isimli film gösterimi yapılacak.

Dünya Mimarlık Haftası’nın bu seneki teması “Sağlıklı Kentler Mutlu Kentler” olarak belirlendi. TMMOB Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi’nin düzenlediği etkinlikler, 9-17 Ekim tarihleri arasında yapılacak olup, tüm mimarlar ve öğrencilerin katılımına açıktır.

Film ile ilgili;

Filmin konusu:

LucienHervé, 1949’dan 1965’e dek Fransız Mimar Le Corbusier’nin fotoğrafçısı olarak çalıştı. İzleyen dönemde, Breuer, Niemeyer, Gropius, Neutra, Aalto ve Nervi gibi diğer tanınmış mimarlarla çalıştı. Bu belgesel, 20. yüzyılınen önemli mimari fotoğrafçılarından birinin hayatını ve eserlerini inceliyor.

Yönetmen Gerrit Messiaen:

1996’da yayımladığı “A Journeywith Paul Cox” (“Paul Cox’la Bir Yolculuk”) adlı belgesel filminde, Avustralyalı sinemacı Paul Cox’un portresini sunuyor. “Until My LastBreath” (“Son Nefesime Kadar”) adlı 2000 yapımı filmiyle Belçika’da en iyi belgesel ödülünü aldı. İlk uzun metrajlı filmi “HideandSeek” (“Saklambaç”), Siena’da 2003’te düzenlenen uluslararası film festivalinde ödül almıştır.

Etiketler

Bir cevap yazın