“Sağlıklı Dünya İçin Temiz Çevre” Çevrim İçi Uluslararası Konferansı

TMMOB Mimarlar Odası tarafından organize edilen "2021 Dünya Mimarlık Günü" etkinliklerinin, UIA iş birliğiyle düzenlenen ikincisi 4 Ekim 2021 Pazartesi günü saat 18:00'de Zoom üzerinden yapılacak. Ayşen Ciravoğlu'nun moderatörlüğünde yapılacak etkinliğin konukları Natalie Mossin ve Fani Vavili Tsinika olacak.

Etkinlikte UIA’nın belirlediği “Sağlıklı Bir Dünya İçin Temiz Çevre” teması çerçevesinde, COVID-19 pandemisinin ardından konut, kamusal alanlar ve küresel çevre sorunlarının ele alınması ve 2030 Kalkınma Gündemi kapsamında küresel tartışmalara katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Etkinlikte, Danimarka Kraliyet Akademisi Mimarlık ve Teknoloji Enstitüsü Başkanı ve UIA Başkan Yardımcısı Natalie Mossin “BM 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Doğrultusunda Mimarlığın Sağlıklı Bir Dünyaya Katkıları” başlıklı bir sunum yapacak. Ardından Yunanistan Mimarlar Odası Başkanı, UIA Konsey Üyesi ve UIA-PHG Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fani Vavili Tsinika, “İklim Değişikliği Döneminde Sağlıklı Şehirler” başlıklı sunumunu izleyicilerle paylaşacak.

Zoom platformu üzerinden yapılacak etkinliğe kayıt için tıklayınız.

*Etkinlik dili İngilizcedir ve Zoom ortamında Türkçe (çeviri) seçeneği sağlanacaktır. Konferans yalnızca Türkçe olarak TMMOB Mimarlar Odası YouTube Kanalı‘nda canlı olarak yayınlanacaktır.

Etiketler

Bir cevap yazın