Richard England Sunumu “The Spirit of Place and Places of the Spirit”

Bodrum Mimarlık Kitaplığı, 18 Kasım 2022 Cuma günü saat 19:00'da Richard England'ın "The Spirit of Place and Places of the Spirit" sunumuna ev sahipliği yapacak.

Richard England, Charles Knevitt’in “geçerli, çağdaş bölgecilik” dediği şeye odaklanır.” Devrimin aksine bir evrim sürecini, “yeni bir ağaç yerine yeni bir yaprak”ı tercih eden, mimarlığın bir bütün olması gerektiğine inanan bir ifadeye odaklanır. Hem mekana hem de zamana uygun ve mekanın ruhunu çağrıştıran mimarlığa dikkat çekiyor.

Richard England

1937 yılında Malta’da doğdu ve Malta Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. İtalyan mimar-tasarımcı Gio Ponti’nin stüdyosunda öğrenci-mimar olarak çalışırken İtalya’daki çalışmalarına Milano Politeknik’te devam etti. İngiltere’de aynı zamanda bir şair, heykeltıraş, fotoğrafçı ve sanatçıdır ve birçok kitabın (sanat, mimari, mitoloji ve din) yazarıdır. Eserleri hakkında Charles Knevitt, Edwin Heathcote, Chris Abel, Dennis Sharp ve Maurizio Vitta tarafından monograflar yayınlanmıştır, ve çalışmalarıyla ilgili yazarlar arasında Renzo Piano, Daniel Libeskind, Juhani Pallasmaa, Paolo Portoghesi ve Mario Botta yer alıyor. İngiltere, ABD, İngiltere ve Avrupa’daki çeşitli üniversitelerde profesörlüklere sahiptir ve Amerikan Mimarlar Enstitüsü Onursal Üyesi, Uluslararası Mimarlık Akademisi Başkan Yardımcısı, Kraliyet Sanat Topluluğu Üyesi ve Düzen Görevlisidir. Malta Hükümeti Liyakat Belgesi. Binaları ona C.I.C.A. dahil çok sayıda Uluslararası ödül ve ödüller kazandırdı. Gümüş madalya, 2000 Belgrad Mimarlık Trienali Altın Madalyası ve 2006 Uluslararası Mimarlık Akademisi Grand Prix. Ayrıca 2012 Uluslararası Mimarlık Akademisi Yıllık Ödülü, Malta Kamra Tal-Periti Yaşam Boyu Başarı Galizia ödülü ve Commonwealth Mimarlar Birliği Robert Matthew 2019 Ödülü’nün sahibi oldu. 2022’de Londra Şehrinin Özgürlüğüne ayrıcalık tanıdı.

Etiketler

Bir yanıt yazın