P’not: “2BMFG Arquitectes – La Sagrada Familia: Panaromic”

ACE Mimarlık'ın Ankara'daki mimarlık ortamına katkı koymak amacı ile "P'not" başlığı altında ele aldığı serinin, 5 Temmuz günü yapılacak etkinliğine Carles Gelpí ve Àgata Buxadé konuk oluyor.

“P’not Etkinlikler Dizisi” kapsamında konuklarını ağırlamaya devam eden Ace Mimarlık’ın bir sonraki etkinlik konusu, 19. YY mimarlığının önemli yapılarından, Gaudi’nin yarım kalan bazilikası “Sagrada Familia”.

Gelpí ve Buxadé, Sagrada Familia’nın tamamlanması sürecini yürüten dört büyük mimarlık ofisinden 2BMFG Arquitectes’in kurucuları olarak bu süreci, sürecin yürütülmesini ve Gaudi’yi anlatacak. Sunum dili İngilizce olacak, soru‐cevap bölümü İngilizce‐Türkçe olarak yapılacaktır.  

Katılımın serbest olduğu etkinliklere +90 312 439 68 38-39-40-41 numaralı telefonlardan kayıt yaptırmak mümkün. Etkinlik, katılamayanlar için Ace Mimarlık’ın Instagram ve facebook hesaplarından canlı olarak yayınlacaktır.

ACE Mimarlık, ofis pratiği içinde meslek içi eğitim faaliyetlerini mimarlık üretiminin önemli bir parçası olarak görüyor ve bu anlamda çalışanlarının gelişimine katkı sağlamak adına 2016 yılından bu yana ayda iki defa olmak üzere seminer, konferans ve çalıştaylar organize ediyor. Meslekle ilgili teknik konuların yanı sıra mimarlık alanını besleyen her türlü konu ve başlık bu seminerlerin kapsamına girebiliyor. Mimarlık üretimini sadece bir çizim faaliyeti olarak görmeyerek ACE içinde entelektüel bir altyapı yaratılması dışında mimarlık tarihi, teorisi ve eleştirisi üzerine tartışma ortamının canlı tutulması ve geri dönüşünde ofisin faaliyetleri üzerinden mimarlık ortamına daha nitelikli katkı sunulması hedefleniyor.

Etiketler

Bir cevap yazın