PechaKucha Night İstanbul Mixer Özel: Mimarların Gözüyle Çağdaş Sanat

PechaKucha Night İstanbul Mixer Özel "Mimarların Gözüyle Çağdaş Sanat" 29 Nisan akşamı saat 20.20'de Mixer'de gerçekleşiyor.

PechaKucha Night İstanbul organizatorlüğünde Mixer’e özel olarak gerçekleştirilecek çağdaş sanat ve mimari arasındaki sınırların belirsizleşeceği PechaKuchaNight İstanbul Mixer ÖZEL: “Mekanlarda Mimar Gözüyle Çağdaş Sanat” etkinliğinde tecrübeli mimarlar 20 görsel x 20 saniye’den oluşan sunumlarıyla mimari ve çağdaş sanatı harmanlayacaklar.

Hayallerindeki mekanları Mixer Açık Depo’dan kendi seçtikleri eserlerle dekore edecek olan mimarlar, mekan ve eser seçimlerinin arkasında yatan sebepleri izleyiciyle paylaşacaklar.

PechaKucha Night Nedir?

PechaKucha Night, Şubat 2003’te Klein Dytham Mimarlık’tan Mark Dytham ve Astrid Klein tarafından genç tasarımcıların buluşup ilişkilerini genişlettiği ve işlerini kamusal alanda gösterebildikleri bir etkinlik olarak ortaya çıktı. PechaKucha Night bugün kar amacı gütmeyen bir paylaşım ve iletişim aktivitesi olarak, dünyanın 700’den fazla kentinde düzenli olarak yapılıyor. PechaKucha sunum formatı fikirlerin 20 saniyelik 20 slayttan oluşan 6 dakika 40 saniyelik görsel bir sunumla izleyiciye etkin bir biçimde aktarılması esasına dayanıyor. İstanbul’daki PechaKucha Night etkinlikleri 34solo tarafından düzenleniyor.

Etiketler

Bir cevap yazın