Özyeğin Üniversitesi Mimarlık Öğrencilerinden Sanal Sergi Açılışı

Özyeğin Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde öğrenim görmekte olan 3. ve 4. sınıf mimarlık öğrencileri COVID-19 pandemi nedeniyle stüdyo projelerini sanal bir sergi ile paylaşıyor. Doç.Dr. Alessandro Camiz ve Öğretim Asistanı Özge Özkuvancı tarafından yürütülen mimari tasarım stüdyolarında çalışan öğrencilerin gerçekleştirdiği bu sanal sergi, çevrimiçi dolaşarak stüdyo çalışmalarını inceleme olanağı sunuyor.

Mimari tasarım stüdyolarının ortak yaklaşımı, kentsel dokunun dönüşümü ve morfolojik tasarım yöntemlerine dayalı olarak projelerin konuları olan “Mimarlık ve Tasarım, Güzel Sanatlar Fakültesi” ve “Ceneviz Surları Müzesi” projeleri ile Galata bölgesine farklı öneriler sunmak.

Sergi, 24 Haziran Çarşamba günü 18:00’da başlayacak ve ZOOM platformu üzerinden gerçekleştirilecek çevrimiçi kokteyl ile açılışını yapacaktır. Ayrıca bu açılışı Facebook üzerinden canlı yayın ile izleme imkanı sunulacaktır.

Galata Müzesi İnternet Sitesi: https://museumofgalata.wordpress.com/

Facebook Canlı Yayın: https://www.facebook.com/groups/drum.lab.ozyegin/

Açılışta Yer Alacak Kişiler:

  • Moderatör: Özge Özkuvancı, Öğretim Asistanı
  • Açılış: Doçent Dr. Murat Şahin, Özyeğin Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı
  • Sunuş: Doç. Dr. Alessandro Camiz
  • Konuşmacılar: Dr. Tomasz Bradecki, Dr. Zeynep Ceylanlı
  • Sergi Komitesi: Ahmet Beran Özkan, Azra Ural, Can Erkoç, Cemre Uslu, Deniz Dönmez, Doğa Gönül, Eren Yalım, İlayda Öztürk, Müge Elmas, Muhammet Yusuf Güven, Özge Keskin, Yakuphan Yılmaz.
Etiketler

Bir cevap yazın