“Öğrenci Yarışmalarına Nasıl Hazırlanılır?” Atölyesi

Mimarlar Odası Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği’nin on beşinci döneminde Ayça Yazıcı tarafından düzenlenen Günlük Atölyeler Serisi’nin ikincisinin başlığı "Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışmalarına Nasıl Hazırlanılır?" olarak belirlenmiştir.

Etkinlik için yeterli sayıda başvuru alınmıştır ve etkinlik kontenjanı dolmuştur.

Yarışmalar öğrencilerin okulda aldığı eğitimin yanı sıra kendini sınayabileceği ve geliştirebileceği ortamlardır. Mimarlık öğrencilerinin sayısı son yıllarda artış göstermiştir. Bu anlamda geleceğin mimarları olan öğrenciler için yarışmalar büyük önem taşımaktadır. Yarışmalarda alınan ödüller öğrencilerin motivasyonunu, mesleğe olan ilgisini artırmaktadır. Bu nedenle, Günlük Atölyeler Serisi’nin ikincisinin başlığı “Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışmalarına Nasıl Hazırlanılır?” olarak belirlenmiştir. Atölyede ekip çalışması, fikir geliştirme, pafta hazırlama, şartnameyi yorumlama gibi konu başlıkları ile öğrenci mimarlık yarışmalarına hazırlık evreleri geniş kapsamlı incelenecektir.

Atölye 3 Mayıs 2018 günü 15.00 – 18.00 saatleri arasında Mimarlar Odası Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği’nde yapılacaktır.

Katılım ücretsiz olup kontenjan sınırlıdır. Katılım için “GAS YARIŞMA ATÖLYESİ” konu başlığı ile [email protected] adresine kayıt maili atılması gerekmektedir.

Instagram: Günlük Atölyeler Serisi 

Adres:
Sakızağacı Mah. İstanbul Cad. Şinasi Gürünlü Sk. No:21 Bakırköy – İstanbul

Etiketler

Bir cevap yazın