ODTÜ Mimarlık Tarihi Lisansüstü Araştırmaları Sempozyumu –VII

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Tarihi Programı tarafından düzenlenen Mimarlık Tarihi Lisansüstü Araştırmaları Sempozyumu'nun 7.si "Mekanlar/Zamanlar/İnsanlar: Kent ve Mimarlık Tarihi" teması ile 1–2 Aralık'da gerçekleşecek.

Daha önce sırasıyla, Osmanlı Cumhuriyet ve Eski çağ dönemlerini ele alan sempozyum dizisi, Cinsiyet/Cinsellik, Kimlik/Aidiyet ve Hamilik temaları altında devam etti. Yedincisi düzenlenen sempozyumun bu yıl ki teması ise “Kent” olarak belirlendi.

Bu sempozyumda yer alacak bildirilerde mekanları, zamanları ve insanları; kentsel tasarım, kent tarihi araştırmaları, kentlerin tarihsel süreçte gelişimleri, mekansal algı, kentsel mekan üretimi ve kullanımı çerçevesinde irdeleyen güncel araştırmaların sunulması ve bu çalışmaların mimarlık tarihi alanında ürettiği yeni bilginin tartışılması hedefleniyor. Çift dilli olarak düzenlenen sempozyum, lisansüstü ( yüksek lisans ve doktora) çalışmalarını sürdüren veya son 3 yıl içinde bitirmiş olan araştırmacılara açıktır.

Bildiri özetleri son tarih: 3 Ekim 2011.

Etiketler

Bir yanıt yazın