NXT BLD 2019

Her yıl mimarlık, tasarım ve teknoloji alanlarında yenilikçi fikir ve yaklaşımlarıyla geleceğe yön veren isimlerin yer aldığı NXT BLD konferansı, 11 Haziran 2019'da Londra'da yapılacak.

NXT BLD, gelişen teknoloji etrafında dönen dünyayı inceliyor; dijital fabrikasyon, yapay zeka, robot teknolojisi, sanal gerçeklik ve realite modelleme temalarını ele alıyor.

Gelişen tasarım teknolojileri üzerine düzenlenen NXT BLD konferansının bu yılki ana konuşmacıları arasında Boston Dynamics, Katerra, Hassel Studio, Epic Games, The VeryMany gibi önemli isimler ile birlikte İstanbul Radyo ve Televizyon Kulesi ve son olarak Seul’daki Robot Bilimi Müzesi yarışmasının ödüllü yüksek mimarı Melike Altınışık da yer alıyor. Konferans kapsamında yapacağı sunumda, kurucusu olduğu MAA (Melike Altınısık Architects)’nın mimarlık ve teknoloji arasında kurduğu diyalogda yenilikçi teknolojileri kullanarak projelerinin yapım süreçlerine nasıl inovatif çözümler getirdiklerini anlatacak olan Altınışık, İstanbul’daki Radyo ve Televizyon Kulesi projesinin özgün tasarım ve yapım metodolojisi ile birlikte Seul’deki Robot Bilim Müzesi projesinde kullanacakları robotik teknolojileri ve yapım metodolojilerini anlatacak.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler

Bir cevap yazın