Nevzat Sayın ‘Yeni Yıl Ağacı’ / Didem Çapa ‘Pırıltılı Takılar’

Maçka Sanat Galerisi 17 Aralık’tan itibaren Nevzat Sayın'ın tasarladığı 'Yeni Yıl Ağacı'na ve Didem Çapa'nın 'Pırıltılı Takılar' Sergisine ev sahipliği yapıyor.

Nevzat Sayın ‘Yeni Yıl Ağacı’

Mehmet Konuralp tasarımı olan Maçka Sanat Galerisi’nde zemin ve duvarlar 10×10 seramik karolardan oluşuyor,bütün boyutlar da bu karonun katlarından. Ben de aynı yolu izleyip, 10×10 göz aralığı olan ve inşaatlarda çokça kullanılan malzemelerden olan çelik hasırı kullandım ve bir ‘yılbaşı ağacı’ndan beklenen piramidal yapıyı bu gridal levhaları belirli bir düzende kesip, yeniden bir araya getirerek oluşturmaya çalıştım.
Konuralp’ in yıllar önce yaptığından kopya çekerek yaptığım yılbaşı aralığında kısa bir süre için o’nun mekanına yerleştirmeyi denedim. Konuralp’e, Rabia’ya ve Maçka Sanat’a iyi seneler dileği yerine geçerse sevinirim.

Didem Çapa ‘Pırıltılı Takılar’

Maçka Sanat Galerisi 17 Aralık’ta açılacak olan “Pırıltılı Takılar” Sergisine ev sahipliği yapıyor. Didem Çapa yeni koleksiyonunda farkındalığı ve çoklu bakış açısını simgeleyen kristaller ile zincileri birleştiriyor.
 
Tasarımlarını takının alışılagelmiş kullanım alanları dışında, farklı boyutlara taşıyan Didem Çapa bu alandaki çalışmaları ile 7. ve 8. IF Uluslararası İstanbul Hazır Giyim Fuarı açılış defilelerinde, Amsterdam Turkish Fashion Break açılış defilesinde, Miss FTV güzellik yarışmasında ve Milano Fashion Week kapsamında iki kez yer almış, ayrıca çeşitli firmalar için özel koleksiyonlar hazırlamıştır.

Etiketler

Bir cevap yazın