Nesin Sanat Köyü Mimarlık Programı-2017 Yaz Okulu 02

Nesin Matematik Köyü'deki ikinci mimarlık yaz okulu 3 - 9 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenecek.

2015’ten bu yana, Işın Önol’un koordinatörlüğünü yaptığı Nesin Sanat Köyü bünyesindeki yaz okulu programına, bu yıl mimarlık atölyeleri de dahil oluyor. Akademisyen ve öğrencilerden oluşan bir ekip tarafından kurgulanan Nesin Sanat Köyü Mimarlık Programı, iki bölüm halinde, 12-25 Haziran ve 3-9 Temmuz 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencisi Cemil Çalkıcı’nın fikir öncülüğünü ve koordinasyonunu yaptığı Nesin Sanat Köyü Mimarlık Programı, Doç. Dr. Kunter Manisa, Yrd. Doç. Dr. Yekta Özgüven, Yrd. Doç. Dr. Demet Mutman, Öğr. Gör. Başak Özden, Mimarlık Yüksek Lisans öğrencisi Beyza Kızıloğlu ve Mimarlık Lisans öğrencisi Pelin Aslıhan Yüksel’in yer aldığı bir ekip tarafından kurgulandı. İlki bu yaz gerçekleştirilecek olan atölye çalışmalarının, aynı kurgu doğrultusunda önümüzdeki yıllarda da devam etmesi ve Nesin Sanat Köyü’nde gerçekleştirilecek eş zamanlı diğer atölyeler ile etkileşim halinde yürütülmesi öngörülüyor.

Farklı disiplinlerden katılımcıların mekânsal pratikler üzerine düşünmelerini ve sorgulamalarını sağlamak amacıyla; yalnızca mimarlık disiplini için değil, tüm disiplinler için kapsayıcı bir eğitim ve paylaşım ortamı yaratmayı hedefleyen Nesin Sanat Köyü Mimarlık Programı atölyeleri, lise son sınıf, lisans ve lisansüstü seviyelerindeki katılımcıların başvurularına açık.

Bu yaz gerçekleşecek olan Nesin Köyü Mimarlık Programı-2017 Atölyeleri’nin yürütücüleri arasında Hande Ceylan, Oruç Çakmaklı, Elif Hant, Kunter Manisa, Başak Özden, Aslıhan Şenel, İrem Uslu ve Erhan Vural yer alıyor. Deniz Aslan ve Müjde Tönbekici ise, verecekleri seminerlerle yaz okulu programına katkı sağlayacaklar.

Atölyeler ile ilgili detaylı bilgiye http://nesinkoyleri.org/ adresinden ulaşılabilir. Atölye başvuruları da, aynı adres üzerinden yapılacaktır.

İletişim: [email protected]
Koordinasyon: Cemil Çalkıcı, [email protected]

Mimarlık Yaz Okulu 1
(12 Haziran 2017 Pazartesi – 25 Haziran 2017 Pazar)
– Tesselation-“Mozaik Döşeme”- Nokta-Doğru-Düzlem-Mekân: Erhan Vural, Kunter Manisa
– Doğal Verilerle Tasarım: Deniz Aslan
– Spontane Yaratıcılık: Oruç Çakmaklı
– Mekanlaşan Efsaneler: Aslıhan Şenel, Elif Hant
– Ütopya İnşa Etmek: Müjde Tönbekici

Mimarlık Yaz Okulu 2
(3 Temmuz 2017 Pazartesi – 9 Temmuz 2017 Pazar)
– Parça-Bütün (Zaman, Ölçek, Bakış): Başak Özden, Hande Ceylan, İrem Uslu

Etiketler

Bir cevap yazın