“Neden Bienal?” Yuvarlak Masa Toplantısı

Toplantı, 26 Mayıs 2012 tarihinde 09:30-18:30 saatleri arasında Milli Reasürans Konferans Salonu'nda gerçekleşecek.

İstanbul Tasarım Bienali ön etkinlikleri, 26 Mayıs 2012 tarihinde Milli Reasürans Konferans Salonu’nda gerçekleşecek olan “Neden Bienal?/ Why Biennial?” başlıklı yuvarlak masa toplantısı ile devam ediyor.

13 Ekim 2012 tarihinde kapılarını izleyiciye açacak bienalin ön etkinlik programının son halkası “Neden Bienal” sorusu kapsamında düzenlenecek yuvarlak masa toplantısı olacak. Alanında önde gelen uluslararası mimarlık, tasarım ve kentsel tasarım bienal ve trienallerinin direktörlerinin davet edildiği toplantıda, katılımcılar kendi etkinliklerinin kapsamlı sunumunu gerçekleştirecek ve son yıllarda sayıları giderek artan tasarım etkinliklerinin amaçları ve etkileri tartışılacak.

Toplantıya, Liege Uluslararası Tasarım Bienali Direktörü Giovanna Massoni, Ljubljana Bio-Biennial of Industrial Design Direktörü Matevž Čelik, St. Etienne Cite du Design Direktörü Elsa Francés, Experimenta Lisbon Direktörü Guta Moura Guedes, Moskova Uluslararası Grafik Tasarım Bienali Direktörü Dr. Serge Serov, Shenzhen-HongKong Bi-City Urbanism/Architecture Bienali Direktörü Weiwen Huang, Rotterdam Mimarlık Bienali Direktörü George Brugmans, Gwangju Tasarım Bienali 2011 Co-artistic Direktörü Brendan McGetrick ve Lizbon Mimarlık Trienali 2013 Şef Küratörü Beatrice Galilee katılacak. Tüm gün sürecek olan oturumlar, İstanbul Tasarım Bienali Direktörü Özlem Yalım Özkaraoğlu tarafından yönetilecek.

Milli Reasürans Konferans Salonu’nda, 09.30-18.30 saatleri arasında düzenlenecek olan “Neden Bienal?” başlıklı Yuvarlak Masa Toplantısı herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Etiketler

Bir cevap yazın