Mosque: Innovation in Object, Form and Function

Kral Abdulaziz Dünya Kültür Merkezi (Ithra) ve Abdullatif Al Fozan Cami Mimarisi Ödülleri ortaklığı ile 2021 yılının Kasım ayında yapılacak olan "Mosque: Innovation in Object, Form and Function (Cami: Nesne, Biçim ve İşlevde Yenilik)” başlıklı konferans için açık çağrı duyurusu yayınlandı.

Kasım 2021’de yapılması planlanan konferans, Ithra ve Abdullatif Al Fozan Cami Mimarisi Ödülleri iş birliği ile cami kültürünü zenginleştirmek üzere düzenlenen üç büyük projeden birisi. Konferansta inovasyon, yaratıcılık ve akademi üzerinden kültürel anlayışı genişletme hedefi ile caminin tarihi evrimine, anlamlarına ve işlevlerine değinmek amaçlanıyor.

Açık çağrı; mimarları, tasarımcıları, arkeologları, sanatçıları, yazarları, tarihçileri ve küratörleri, camiler ve camilerle ilgili kültürel nesnelere ilişkin içgörülere odaklanan orijinal araştırmalar, bilimsel makaleler ve akademik çalışmalar sunmaya davet ediyor.

Aday katılımcıların, 28 Aralık 2020 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Başvurular hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler

Bir cevap yazın