Mono Earth Rammed Earth Wall Workshop

MONO EARTH Sıkıştırılmış Toprak Atölyeleri serisinin beşincisi olan Rammed Earth Wall Workshop, Koan Akademi'nin ev sahipliğinde 30 Eylül - 03 Ekim 2021 tarihleri arasında Avanos, Kapadokya'da yürütülecek. Başvurular için son gün 15 Eylül 2021.

Doğal kaynakların bu kadar hızlı tüketildiği bir dönemde Koan Akademi, sıkıştırılmış toprak tekniğini modern bir şekilde tasarımın ve algının bir parçası haline getirmeye çalışıyor ve üniversite öğrencilerini Sıkıştırılmış Toprak Duvar Atölyesi’ne davet ediyor.

Otuz katılımcı ile yürütülecek atölye; sanat, tasarım ve güzel sanatlar bölümleri başta olmak üzere farklı disiplinlerde eğitim alan bütün üniversite bölümlerinin lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine açıktır. Yeni mezun durumunda görünen katılımcılar da atölyeye başvurabilirler.

Kapadokya’da yürütülecek olan atölyede, sıkıştırılmış toprak yapım tekniğinin detayları anlatılacak; toprak yapım pratikleri ve malzeme etkin tasarım detayları hakkında bilgiler verilecek. Koan Akademi bahçesinde, katılımcılarla yapılacak çalışmalarda sıkıştırılmış toprak yapım tekniği ile bir karşılama duvarı ve totem yapılması planlanmaktadır.

  • Son Başvuru: 15 Eylül 2021
  • Başvuruların Sonuçlanması: 16 Eylül 2021
  • Atölye Tarihi: 30 Eylül – 03 Ekim 2021

Detaylı bilgi için Koan Akademi’nin internet sitesini inceleyebilirsiniz.
Başvuru formu için tıklayınız.

Etiketler

Bir cevap yazın