“Miras İSTANBUL ve Çocuklar” Sergisi

"Miras İSTANBUL ve Çocuklar" Projesi'nin ilk etkinliği olan, Fatih Hacı Süleyman Bey İlkokulu 4. sınıf öğrencilerinin sergisi, Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi'nde 10 Haziran 2017'ye dek izlenebilir.

İstanbul’un Tarihi Alanları Alan Başkanlığı, hazırladığı bir proje ile çocuklara kültürel miras ve koruma bilinci kazandırmayı hedefliyor. Proje, UNESCO Dünya Miras Alanı’nı korumak için hazırlanan Yönetim Planı’ndaki Eğitim, Bilinçlendirme ve Farkındalık teması altında hazırlandı. Projenin ilkokul çocuklarına yönelik ilk etkinliğinde, çocuklara yönelik miras odaklı kukla yapımı, kitabe tasarımı, fotoğraf ve mühür atölyesi ve alan gezisi düzenlendi. Proje kapsamındaki etkinlik, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Zeyrek’te gerçekleştirildi.

Miras İstanbul ve Çocuklar” isimli projeye, Fatih Hacı Süleyman Bey İlkokulu 4. sınıf öğrencilerinden toplam 73 çocuk katıldı.  Projenin, 13-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinliği, Yrd. Doç. Dr. Burcu Selcen Coşkun tarafından yürütüldü. Etkinlik kapsamında çocuklar tarafından yapılan çalışmalar, 7-11 Haziran 2017 tarihlerinde Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde İstanbullular’ın ilgisine sunuldu.  

Etiketler

Bir cevap yazın