Mimta EcoYapı eQuest ile Bina Enerji Modellemesi Eğitimi

Eğitim, 31 Mayıs - 2 Haziran 2013, 09:30 - 18:00 saatleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Teknokent'te gerçekleşiyor.

Eğitim Kapsamı:
Mimta EkoYapı tarafından 31 Mayıs – 1 Haziran tarihlerinde düzenlenecek üç tam günlük eğitim aşağıdaki konuları kapsayacaktır:

– Bina enerji modellemesi uygulama alanları,
– eQuest / DOE yazılımının işleyiş prensibi,
– Bina geometrik modellemesi,
– Bina HVAC modellemesi,
– LEED / BREEAM ve ÇEDBİK tarafından geliştirilen yerli yeşil bina sertifikasyon sistemi için bina enerji modellemesi ve ASHRAE 90.1 standardının referans bina için kullanımı,
– İnovatif enerji verimliliği önlemlerinin eQuest ile modellenmesi,
– ASHRAE BEMP (Building Energy Modeling Professional) sınavının kapsamı ve örnek sorular

Katılımcılara eğitim öncesinde verilecek CD içerisinde eQuest yazılımının son versiyonu, eğitim sunum kitapçığı, örnek enerji modelleri, Türkiye’nin başlıca şehirleri için saatlik iklim verileri ve ASHRAE BEMP sınavına hazırlık kitapçığı bulunacaktır.

Eğitim dili Türkçe’dir.

Hedef Kitle:
eQuest ile Bina Enerji Modellemesi Eğitimi, hızla büyüyen yeşil bina tasarım ve sertifikasyonunda enerji modellerinin kullanımı ile ilgilenen herkese açıktır. Eğitim ön koşulu olarak, bina iklimlendirme ve havalandırma sistemleri konusunda genel bilgi gereklidir. Aşağıdaki meslek grupları için bu eğitim uygundur:

– Mimarlar
– Makina mühendisleri,
– Elektrik mühendisleri,
– Yenilenebilir enerji mühendisleri,
– İklimlendirme ve havalandırma sistemleri ithalatçıları / üreticileri,
– Üniversite öğrencileri.

Eğitmen:
Ömer Moltay, LEED AP BD+C, BREEAM Assessor, ASHRAE BEMP, ASHRAE CPMP İstanbul Amerikan Robert Lisesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü ve Hamburg Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2009 senesinde US Green Building Council tarafından verilen LEED AP BD+C (Building Design and Construction), 2010 senesinde BRE tarafından verilen BREEAM International Assessor, 2012 senesinde ise ASHRAE tarafından verilen BEMP (Building Energy Modeling Professional) ve CPMP (Commissioning Process Management Professional) sertifikalarını almıştır.

Türkiye ve Rusya’da çeşitli gayrimenkul projelerinde yeşil bina sertifikasyon süreçlerini yönetmektedir ve her iki ülkenin önde gelen yatırımcı firmalarına danışmanlık vermektedir. 2011-2012 senelerinde ÇEDBİK Derneği tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenlenen LEED eğitimlerinde eğitmen sıfatı ile ders vermiştir.

Eğitim Programı:
Eğitim mekanı: İstanbul Teknik Üniversitesi Teknokent
Saatler: 31 Mayıs 09:30 – 18:00, 1 Haziran 09:30 – 18:00, 2 Haziran 09:30 – 18:00

Kontenjan 15 kişi ile sınırlıdır.

Eğitim Ücreti:
1500 TL + KDV

Erken kayıt indirimi: Eğitim tarihinden 20 gün ve daha önce yapılan kayıtlarda %10 indirim yapılmaktadır.
Öğrenci indirimi: Üniversite öğrencilerine %20 indirim.
Çoklu eğitim indirimi: “LEED Eğitimi”ne kayıt olunması durumunda her iki eğitimin toplamından %30 indirim.

Eğitime kayıdınızı gerçekleştirmek için lütfen bu linki takip ediniz.

Etiketler

Bir cevap yazın