Mimarlıkta Enerji Etkin Tasarım Atölye Çalışması 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü tarafından düzenlenen Mimarlıkta Enerji Etkin Tasarım Atölye Çalışması, 17-20 Ocak'ta yüz yüze eğitim ve konferanslar ve 18-20 Ocak'ta çevrim içi atölye ve sergi hazırlıkları eşliğinde yapılacak.

Etkinlik metni:

Günümüzde mimari tasarımdan beklentiler hızla artarken belki de en önemli konulardan biri enerji verimliliğidir.

Geleneksel mimarlık eğitiminde genellikle teorik anlatımla geçen ve öğrencinin tam olarak proje sürecine nasıl yansıtılacağını bilemediği bu süreç günümüzde sektörde karşılaşılan sorunların başında gelmektedir. Lisans mezunlarının bu konudaki pratiklerinin arttırılması için enerji verimliliği alanında güncel tasarım yaklaşımlarının hangi yöntem ve araçlar ile gerçekleştirildiğinin paylaşılacağı bir platform ve öğrencilerin bu konudaki eğilimlerinin ölçülebilmesi için özel bir etkinlik günü planlanmıştır.

Öğrenciler bu etkinliğe başvuru yaptıktan sonra seçilen öğrenciler bir günlük özel bir eğitim ve deneyim paylaşımına dahil olacaklardır. Çalışmanın sonunda lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin enerji verimliliği konusundaki düşünce ve birikimleri özellikle mimarlık eğitimi içindeki enerji verimliliği çalışmalarının yanı sıra algısal durumları da bu sayede ölçülmüş olacaktır. Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümü lisans öğrencilerinden başvuru yapanlar seçilerek alınacaktır. Mimarlık  Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programlarından öğrencilerin katılımına açık olacaktır.

Çalışmaya katılacak öğrencilere katılım belgesi verilecektir.

Başvuru bağlantısı: https://forms.gle/XaDgY7TeuuPVai1J7

17-20 Ocak 2023
17 Ocak 2023: Yüz yüze Eğitim ve Konferanslar
18-20 Ocak 2023: Çevrim içi Atölye Çalışması ve Sergi Hazırlıkları

Etiketler

Bir cevap yazın